×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleci z Rzeszowa do USA i Izraela


Od 9 marca polski przewoźnik poleci z Rzeszowa do Tel Awiwu, a już 29 kwietnia połączy z Rzeszowem nowojorskie lotnisko Newark.
Już w listopadzie 2016 roku informowaliśmy o możliwości przywrócenia połączenia ze stolicy Podkarpacia do USA. Dziś, na konferencji prasowej zorganizowanej w porcie lotniczym w Rzeszowie, prezes LOT-u Rafał Milczarski poinformował o wznowieniu lotów do Nowego Jorku.Cieszymy się, że po 10 latach przerwy możemy przywrócić pasażerom z Podkarpacia bezpośrednią łączność z Nowym Jorkiem i New Jersey, jednym z najważniejszych ośrodków Polonii amerykańskiej. Przez te dziesięć lat potencjał tego połączenia bardzo się rozwinął, dlatego nasze rejsy nie są już tylko doskonałą propozycją na wyjazdy rodzinne, ale też biznesowe. Dzięki przemysłowi rozwijającemu się w Dolinie Lotniczej, liczba osób i towarów pomiędzy USA a Podkarpaciem znacząco wzrosła. Łącznie pomiędzy Rzeszowem a Nowym Jorkiem podróżuje rocznie ponad 32 tys. osób. To stwarza ogromną biznesową szansę, na które nie mogliśmy nie skorzystać – powiedział Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Start z lotniska w Newark planowany jest w niedziele o godz. 19:25, a lądowanie w Rzeszowie o 10:10 następnego dnia czasu miejscowego. Z Rzeszowa pasażerowie będą zaś mogli dotrzeć do Nowego Jorku bezpośrednio LOT-em w poniedziałki. Start o 14:10, żeby wylądować na lotnisku Newark o 17:40 – po uwzględnieniu różnicy czasu.

Polski przewoźnik przez trzy lata obsługiwał już sezonową trasę z Rzeszowa do Nowego Jorku (JFK) wymiennie z Newark (EWR). Połączenie zostało zawieszone w 2009 roku. Od tamtego momentu władze lotniska bezskutecznie zabiegały o ponowne uruchomienie lotów do USA.

LOT w 2018 roku będzie łącznie obsługiwał siedem tras do Ameryki Północnej.

Oprócz połączenia do USA, LOT uruchomi także bezpośrednie połączenie między Rzeszowem a Tel Awiwem, o czym informowaliśmy we wrześniu tego roku. Od marca 2018 rejsy do Izraela będą realizowane w każdą sobotę Boeingami 737-800NG i Boeingami 737 MAX 8. Z Tel Awiwu do Rzeszowa pasażerowie będą mogli wylecieć samolotem LOT-u o godz. 20:50, żeby wylądować na lotnisku Rzeszów Jasionka o 23:35. Start do Tel Awiwu zaplanowane jest na niedzielę o godz. 06:05, a lądowanie o 10:50.

Połączenie między Rzeszowem a Tel Awiwem to brakujące ogniwo w naszej siatce połączeń z regionów do Izraela. Liczymy, że dzięki temu połączeniu wielu mieszkańców Podkarpacia wybierze izraelskie wybrzeże Morza Śródziemnego jako cel wiosennego czy letniego wypoczynku. Z drugiej strony wielu mieszkańców Izraela będzie mogło bezpośrednio odwiedzić jeden z najważniejszych regionów Polski dla historii i kultury narodu żydowskiego. Od momentu uruchomienia tego połączenia LOT będzie oferował aż 21 rejsów tygodniowo między Polską a Izraelem – dodaje Milczarski.

Razem z uruchomieniem połączeń z Rzeszowa do Tel Awiwu wzrośnie też liczba połączeń między Warszawą a Tel Awiwem. Od marca LOT będzie obsługiwał tę trasę dwa razy dziennie od poniedziałku do niedzieli.

Fot. Grzegorz Więcek / EPRZ Spotter
gość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie