Qatar Airways już pięć lat w Polsce

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
6 grudnia 2017 16:23
8 komentarzy
Qatar Airways świętują pięć lat połączeń lotniczych pomiędzy lotniskiem Chopina w Warszawie i Dohą, stolicy Kataru. 
 
Reklama
Linie Qatar Airways uruchomiły loty do Polski w 2012 r., a 1 lipca 2016 r. trasę pomiędzy Warszawą a Dohą zaczął obsługiwać większy samolot Airbus A330, dzięki czemu liczba dostępnych miejsc wzrosła o ponad 95 procent.

Od połowy grudnia br. przewoźnik uruchomi na trasie z Warszawy do Dohy drugą rotację dziennie samolotem airbus A320.

- Dziękujemy za świętowanie z nami tego wyjątkowego wydarzenia jakim jest 5 lat od uruchomienia pierwszego, bezpośredniego połączenia do pięknej Warszawy. Qatar Airways zareagowały na wzmożony popyt na loty do oraz z Polski, początkowo wprowadzając samolot szerokokadłubowy Airbus A330, a od połowy grudnia uruchamiając drugie bezpośrednie połączenie do Dohy - powiedział Jonathan Harding, Senior Vice President Europe Qatar Airways.


Obecnie, w ramach codziennych, bezpośrednich połączeń pomiędzy Dohą a Warszawą, wylot z Dohy odbywa się o godzinie 1:45 w nocy, a przylot do Warszawy o godzinie 5:45 rano tego samego dnia. Po południu, samolot wylatuje z Warszawy o godzinie 15:50 i ląduje w Dosze o godzinie 23:30 tego samego dnia. Trasę obsługuje Airbus A330, wyposażony w 236 fotele w klasie ekonomicznej oraz 24 fotele w klasie biznes.

Drugie połączenie dziennie będzie obsługiwane przez samolot Airbus A320, oferując dodatkowo 132 miejsca każdego dnia w obu kierunkach.

- Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce i jednym z najważniejszych portów przesiadkowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Bardzo cieszymy się, że już od 5 lat możemy współpracować z linią Qatar Airways, dzięki której możemy oferować naszym pasażerom atrakcyjne połączenia – powiedział Hubert Wojciechowski, dyrektor Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina.

Linie niedawno wprowadziły loty do takich miejscowości jak Skopje, Sarajewo, Adana oraz codzienne rejsy do Pragi oraz Kijowa. Od połowy grudnia linie uruchamiają dodatkowe, codzienne rejsy do cieszących się dużą popularnością Pragi oraz Kijowa.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wolnywiatr 2018-02-22 11:35   
wolnywiatr - Profil wolnywiatr
Oby jak najwięcej promocji, wtedy też będę świętować. Mam upatrzony lot i marzę o takiej sytuacji :) Wcześniej zawsze korzystałam z tanich lotów, ale miło dla odmiany przetestować lepszy standard. Teraz co jakiś czas śledzę co piszą o qatar airways, tutaj są takie podstawowe informacje o nich zobacz link
Ciekawa jestem jakie będą kolejne miejsca, gdzie będzie można z nimi dolecieć :)
themrmatik 2017-12-08 06:50   
themrmatik - Profil themrmatik
Patrząc z przymrużeniem oka to Qatar w KRK już był ;D
gość_ec29c 2017-12-08 00:05   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
A ja myślę, że od Qataru w Krakowie ważniejsze jest zbazowanie 2-3 Dreamlinerów.

PS. Kelo! Oczywiście po remoncie pasa, przed 1 pół na pół z Katowicami.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy