×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


flydubai poleci do Krakowa


Od 8 kwietnia 2018 r. flydubai poleci z Krakowa do Dubaju. Loty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbywać się będą codziennie.Połączenie obsłużą najnowsze boeingi 737 MAX 8, które mogą pomieścić 166 osób na pokładzie skonfigurowanym w dwóch klasach podróżnych: biznes (10 foteli) i ekonomicznej (156). 

Przewoźnik operował będzie z głównego lotniska Dubaj International Airport. Lot FZ787 wystartuje z Dubaju o godz. 18:30 czasu lokalnego i wyląduje o 22:20 w Krakowie. Lot FZ788 uda się w drogę powrotną z Krakowa o 23:30 i zamelduje się następnego dnia o 5:35 rano w Dubaju.
Ceny zaczynają się od ok. 420 euro (1770 zł). za rejs w obie strony w najtańszej opcji rezerwacyjnej, która obejmuje przewóz bagażu rejestrowane do 20 kg i 7 kg podręcznego. Nie ma jednak wliczonego posiłku ani wyboru miejsca. 

Loty do Dubaju to pierwsze połączenie Małopolski z krajami Zatoki Perskiej. Linia lotnicza flydubaj potwierdziła trafność analiz prowadzonych przez krakowskie lotnisko. To dobra wiadomość dla pasażerów: szansa na rozwój turystyki i wymiany biznesowej pomiędzy krajami tego regionu a Małopolską – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Połączenie do Dubaju potwierdza przyjętą strategię rozwoju siatki połączeń Kraków Airport – dodał.


flydubai to niskosztowa linia, która podobnie jak Emirates w całości jest własnością państwową. Mimo, iż nie należy ona do The Emirates Group, to była wspierana przez nią podczas początków swojej działalności. Obecnie przewoźnicy zacieśniają współpracę m. in. poprzez umowy code-share. Nie wiadomo jednak czy trasa do stolicy Małopolski zostanie objęta takim porozumieniem. Póki co nie ma jej w systemie Emirates.

Flota przewoźnika składa się z boeingów 737 w dwóch wersjach: -800 (56 szt.) oraz -MAX 8 (5 szt. już dostarczono, pozostałe 71 jest w trakcie realizacji zamówienia).

Oprócz ogłoszenie nowego połączenia do Polski flydubai poinformowały także o otwarciu trasy z Dubaju do Katanii we Włoszech. 

fot. Boeinggość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie