Aplikacja z augmented reality w Berlinie Schönefeld

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
07 grudnia 2017 09:46
Heinemann Duty Free na czas Świąt wprowadza aplikację z funkcją augumented reality, dzięki której pasażerowie będą mieli szansę wziąć udział w grze i uzyskać zniżki na zakupy. 

Reklama

Augmented reality, po polsku zwana rozszerzoną rzeczywistością, to funkcja łącząca rzeczywistość online z realnym światem. O tym rozwiązaniu głośno stało się w ubiegłym roku za sprawą korzystającej z tej technologii gry Pokémon Go, która szturmem podbiła serca wielu użytkowników. Teraz do podobnego rozwiązania sięga Heinemann, operator placówek handlowych na berlińskim lotnisku Schönefeld, który dzięki specjalnej aplikacji pragnie połączyć świat zakupów online z tradycyjnymi zakupami i przy okazji pomóc zaoszczędzić pieniądze w formie uczestnictwa w grze.

- Chcemy zaoferować pasażerom w stolicy zupełnie nowy poziom unikalnych zakupów. Granice pomiędzy zakupami online i offline coraz bardziej się rozmywają i od czasu gorączki związanej z Pokémon Go mieszanie świata wirtulanego z rzeczywistym jest zrozumiałe dla większości osób. Chcemy stworzyć dla naszych pasażerów wgląd w świat wirtualny w formie gry. Wraz z wprowadzeniem aplikacji trzymamy naszą rękę na pulsie i budujemy mosty pomiędzy oboma światami - powiedział Steffen Jopp, dyrektor zarządzający Heinemann Duty Free w Berlinie.

Pracownicy Heinemann będą zachęcali pasażerów do uczestnictwa w grze, która polega na używania iPada do przekłuwania wirtualnych balonów. Im więcej punktów uda się zdobyć w grze, tym wyższe będą zniżki, maksymalnie pasażerowie mogą zaoszczędzić 20 proc. wartości zakupów, natomiast pasażer, który przekłuje tysięczny balon otrzyma dodatkowo voucher na zakupy o wartości 100 euro. Obraz gry, będzie transmitowany na ekranach rozmieszczonych w sklepie.

Aplikację dla Heinemann Duty Free stworzyła firma SchönenbergFilm GmbH.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama