×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: 17 proc. wzrostu w listopadzie


W listopadzie katowickie lotnisko obsłużyło blisko 221 tys. podróżnych. To o 17,4 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu 2016 r.


Liczba pasażerów według miesięcy
Wzrosty odnotowano w obu segmentach ruchu. I tak z połączeń regularnych skorzystało 181 tys. osób (+14,6 proc.), a z czarterowych ok. 40 tys. (+32,2 proc.). W omawianym okresie obsłużono także 2306 startów i lądowań.

- W pierwszym, pełnym miesiącu obowiązywania rozkładu zimowego 2017/2018 utrzymaliśmy trend dwucyfrowego tempa wzrostu ruchu ogółem, który trwa nieprzerwanie od lutego bieżącego roku. Bez wątpienia motorem wzrostu w listopadzie był ruchu regularny, a w szczególności dwie linie - PLL LOT, który przewiózł aż 97% osób więcej niż w listopadzie minionego roku oraz Ryanair ze wzrostem na poziomie 54%. Cieszy nas także spory wzrost ruchu czarterowego, co potwierdza dominującą pozycję Pyrzowic w tym segmencie ruchu wśród polskich portów regionalnych. Listopad był dla Pyrzowic bardzo dobry, nie tylko ze względu na znakomite wyniki ruchu pasażerskiego ale także z powodu decyzji Wizz Aira związanej z dalszym, dynamicznym rozwojem pyrzowickiej bazy i siatki połączeń. Dodanie siódmego samolotu oraz zapowiedź uruchomienia nowych połączeń pozwala nam prognozować, że w najbliższych miesiącach ruch pasażerski nadal będzie rósł w tempie dwucyfrowym - skomentował Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA. 

Od początku roku z portu w Katowicach skorzystało niemal 3,67 mln podróżnych (+20,9 proc.). Zgodnie z przewidywaniami do końca grudnia odprawionych ma być ok. 3,88 mln.


gość_d20e0 - Profil
gość_d20e0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie