Nowe funkcje w systemie rezerwacji PKP Intercity

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
04 grudnia 2017 09:10
Od 20 listopada br. dostępna jest możliwość kupowania przez internet biletów na przejazdy pociągami PKP Intercity z przesiadką. Przewoźnik wprowadził także kilka innych funkcji do systemu rezerwacji.
Reklama

Podróż z przesiadką musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim możliwa jest tylko jedna zmiana pociągu, która musi odbyć się w ramach jednej stacji. Bilet na cały przejazd musi być w tej samej klasie, a rezerwacja dotyczyć może tylko miejsc siedzących. Co ważne, możliwe jest łączenie różnych kategorii pociągu. Prócz tego, system rezerwacyjny pokazuje także opcję przejazdu za granicę (tzn. jedno połączenie realizowane jest jako krajowe, a drugie - międzynarodowe). Opcja ta jest jednak niedostępna w przypadku podróży w odwrotnej relacji, chyba, że dokupujemy bilet powrotny do zakupionego wcześniej.

- W okresie od stycznia do końca października 2017 r. ponad 40% pasażerów kupiło bilet za pośrednictwem strony intercity.pl lub aplikacji IC Mobile Navigator. Z tego względu, po wdrożeniu biletów z różnymi zniżkami w ramach jednej transakcji, PKP Intercity wprowadziło kolejną funkcjonalność w internetowym systemie sprzedaży. Bilet internetowy można nabyć na przejazd dwoma pociągami w komunikacji krajowej, czyli z jedną przesiadką. W przypadku wyszukania połączeń, gdzie czas na przesiadkę jest krótszy niż 10 min., system wyświetli użytkownikowi odpowiedni komunikat ostrzegawczy o niewielkim czasie na przesiadkę. Podróż z przesiadką może trwać maksymalnie 24 godz. na trasie nieprzekraczającej 1400 km i nie krótszej niż 20 km. Wymiany lub zwroty biletów są możliwe tylko w przypadku rezygnacji z całej podróży - czytamy w informacji prasowej PKP Intercity opublikowanej w portalu rynek-kolejowy.pl

Prócz tego, z końcem listopada pojawiły się dwie inne ważne zmiany w systemie rezerwacji przewoźnika. Pierwszą jest skrócenie o połowę codziennej przerwy technologicznej, podczas której nie można było dokonywać transakcji. Obecnie zarezerwowano dla niej 45 min. między godz. 23:45 a 00:30. Drugą - wprowadzenie podglądu stopnia zajętości miejsc w pociągach. Póki co funkcjonalność ta jest wdrażana testowo i nie działa dla wszystkich połączeń.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama