×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT i Vietnam Airlines z umową interline


Polski Linie Lotnicze LOT i Vietnam Airlines podpisały umowę interline. Pozwoli ona na wystawianie jednego biletu na kodzie danej linii, dzięki czemu obaj przewoźnicy będą mogli obsługiwać np. bagaże podczas lotów z przesiadką.


Linie - sygnatariusze porozumienia - należą do różnych sojuszy. Polski przewoźnik - do Star Alliance, podczas gdy azjatycki - do SkyTeam. Ponadto, żaden z nich nie oferuje regularnych rejsów między naszym krajem a Wietnamem. Z tego powodu dostęp dla pasażerów LOT-u do europejskiej siatki połączeń Vietnam Airlines możliwy będzie przez Paryż-CDG, Frankfurt, Londyn-Heathrow lub Moskwę-Szeremietiewo. Z hubów partnera w Ho Chi Minh City i Hanoi można będzie polecieć dalej - zarówno na trasach krajowych jak i regionalnych.

Taka sama zasada będzie obowiązywała przy podróżach z Wietnamu do Polski, by z Lotniska Chopina móc kontynuować podróż w ramach siatki naszej narodowej linii.


Warto w tym miejscu przypomnieć że w latach 2010-2012 PLL LOT operował między Warszawą a Hanoi. Niestety połączenie było deficytowe i zostało zamknięte. Obecnie przewoźnik realizuje loty czarterowe do Ho Chi Minh City dla Rainbow Tours. Dodatkowo, trasa do stolicy Wietnamu była jedną z rozpatrywanych do otwarcia w ramach rozwoju azjatyckiej siatki połączeń.

Być może podpisanie umowy interline jest częścią strategi związanej z otwarciem połączenia z Warszawy do Singapuru. Wtedy podróżni lecący do Wietnamu mogliby przesiadać się na lotnisku Changi, skąd Vietnam Airlines oferują bezpośrednie rejsy do dwóch największych miast w swoim kraju, a ich spółka zależna Jetstar Pacific, także do wielu wietnamskich portów regionalnych.

Czekamy na komentarz LOT-u w tej sprawie.

fot. Tomasz Śniedziewski


gość_a8f80 - Profil
gość_a8f80
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie