×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Scoot poleci do Berlina


Należące do Singapore Airlines niskokosztowe dalekodystansowe linie lotnicze Scoot, zapowiedziały uruchomienie lotów z Berlina do Singapuru.


Nowe połączenie zostanie zainaugurowane w drugiej połowie przyszłego roku. Loty będą obsługiwane cztery razy w tygodniu boeingiem 787.

Loty do Berlina to drugie europejskie połączenie w siatce przewoźnika, ponieważ od czerwca tego roku Scoot oferuje loty do Aten. Będzie to też trzecie połączenie poza Azję, obsługiwane przez te linie lotniczą, po tym gdy 19 grudnia ruszą loty do Honolulu

- Połączenie w tym roku Scoot z liniami lotniczymi Tigerair Singapore, bardzo wzmocniło naszą pozycję, pozwalając nam na uruchamianie i utrzymywanie operacji dalekodystansowych - powiedział Lee Lik Hsin, prezes Scoot. Dodał także że połączenie do Aten “spełnia oczekiwania linii”, natomiast rezerwacje na loty do Honolulu są “bardzo obiecujące”. 

Ogłoszenie lotów z Berlina do Singapuru przez Scoot nastąpiło niedługo po tym, gdy Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły inaugurację trasy z Warszawy do Singapuru od maja przyszłego roku. Będą to pierwsze bezpośrednie trasy do Miasta Lwa z Europy Środkowej. 

Na rynku niskokosztowych połączeń długodystansowych, loty z Europy do Singapuru oferują linie Norwegian. Wszyscy ci przewoźnicy na trasach z Singapuru wykorzystują boeingi 787. 

Nie wykluczone, że Scoot zdecyduje się na uruchomienie kolejnych tras do Europy. Pod uwagę brane są zarówno połączenia bezpośrednie, jak i loty z międzylądowaniem w Indiach.

Obecnie flota singapurskiego przewoźnika składa się z 16 boeingów 787 oraz 23 airbusów A320, które pochodzą z dawnych linii lotniczych Tigerair Singapore. Scoot oczekuje na dostawy kolejnych czterech Dreamlinerów oraz 39 airbusów A320neo. 


fot. Tomasz Śniedziewski


Reklama


Booking.com
gość_24030 - Profil
gość_24030
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie