Nowy przewoźnik dowiezie pasażerów z Wrocławia na lotnisko

1 grudnia 2017 08:29
10 komentarzy

Od 6 grudnia trasę na linii Dworzec Wrocław – Port Lotniczy przejedziemy w ekspresowym tempie. Polbus PKS uruchomił szybkie połączenie z tylko jednym przystankiem – na Placu Dominikańskim.

Reklama

Autobusy Mercedes Benz Tourino mają jeździć średnio co 50 minut. Jak podkreśla przewoźnik, w razie dużego zainteresowania, WRO Airport Express będzie kursować jeszcze częściej – co 25 minut. Inauguracyjny rejs wyruszy 6 grudnia spod lotniska o godz. 11.40, a z Dworca Wrocław o 12.30. Od 7 grudnia autobusy będą kursowały od wczesnych godzin porannych – rozkład jazdy znajduje się na stronie lotniska. Na pokładzie pasazerowie będą mogli skorzystać z bezpłatnego internetu.

- Cieszymy się z nawiązania nowej współpracy. To z pewnością będzie pomocne dla pasażerów, którzy wylatują z Wrocławia, ale takie bezpośrednie połączenie z centrum będzie też atrakcyjne dla turystów. To także nowe możliwości dla podróżujących z regionu. Mogą wysiąść na dworcu i bezpośrednio dojechać na lotnisko. Do tej pory nie było to tak wygodne – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Bilet kupimy w jednym z całodobowych punktów na dworcu PKS oraz u kierowcy. Jego koszt to 10 złotych. W dniu inauguracji, 6 grudnia, przejazd będzie bezpłatny. Poza Polbusem, na wrocławskie lotnisko już teraz można dojechać linią 106 i 206. Dodatkowo, port lotniczy oferuje 3 tysiące miejsc parkingowych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_cd1e1 2017-12-12 19:06   
gość_cd1e1 - Profil gość_cd1e1
Dzisiaj wracając z zakupów we Wroclavii skoczyłem na chwilę na dworzec poobserwować sobie autobusy (interesuję się lotnictwem, jak i koleją i przewozami autobusowymi). Chwilę później wjechał lotniskowy Polbus, wysadził przyjeżdżających (nie zwróciłem uwagi ilu wysiadło) po czym wjechał na swoje stanowisko i po minucie odjechał... pusty! Był to kurs o godzinie 16:40 (opóźniony 5 minut).

Mam nadzieję, że ogólne obłożenie jest znacznie lepsze bo widząc ten autobus lekko się przeraziłem. Z drugiej strony: to było raczej pewne, że nie znajdzie się spora grupa osób skłonnych zapłacić ponad 3x więcej za przejazd wygodniejszym autobusem i w 30 zamiast 40 minut. Konkurencyjny czas byłby w granicach 15-20 minut, ale w godzinach szczytu we Wrocławiu takiego nigdy nie uda się osiągnąć (chyba, że się dociągnie linie kolejową do lotniska).

gość_f05a7 2017-12-02 19:24   
gość_f05a7 - Profil gość_f05a7
mic: Chodziło mi właśnie o to, że na Dworcowej autobus z reguły jest prawie pusty więc tutaj Polbus jadąc z dworca nie będzie miał pod tym względem przewagi. Niemniej jednak dalej może się wyróżnić nieco krótszym czasem dojazdu i oczywiście wygodniejszymi autobusami (o ile nie puszczą jakiś lepszy).
mic 2017-12-02 17:35   
mic - Profil mic
gość_f05a7: to prawda, zdarza się oczywiście, że można na Dworcowej, załapać się na wolne miejsca, jeśli jest się z jakimś delikatnym zapasem czasowym. Potem tak jak wspomniałeś linia się zapełnia, bo jednak jest popularna wśród mieszkańców, a łączy centrum z dużym osiedlem jakim jest Nowy Dwór. Można złapać się także zapewne na kursy z niewielką ilością osób, zależnie od pory dnia. Zobaczymy jak długo Polbus się utrzyma, przy następnym przylocie do WRO z chęcią z nich skorzystam, ot po prostu żeby zobaczyć co oferują :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy