×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy przewoźnik dowiezie pasażerów z Wrocławia na lotnisko


Od 6 grudnia trasę na linii Dworzec Wrocław – Port Lotniczy przejedziemy w ekspresowym tempie. Polbus PKS uruchomił szybkie połączenie z tylko jednym przystankiem – na Placu Dominikańskim.
Autobusy Mercedes Benz Tourino mają jeździć średnio co 50 minut. Jak podkreśla przewoźnik, w razie dużego zainteresowania, WRO Airport Express będzie kursować jeszcze częściej – co 25 minut. Inauguracyjny rejs wyruszy 6 grudnia spod lotniska o godz. 11.40, a z Dworca Wrocław o 12.30. Od 7 grudnia autobusy będą kursowały od wczesnych godzin porannych – rozkład jazdy znajduje się na stronie lotniska. Na pokładzie pasazerowie będą mogli skorzystać z bezpłatnego internetu.

Cieszymy się z nawiązania nowej współpracy. To z pewnością będzie pomocne dla pasażerów, którzy wylatują z Wrocławia, ale takie bezpośrednie połączenie z centrum będzie też atrakcyjne dla turystów. To także nowe możliwości dla podróżujących z regionu. Mogą wysiąść na dworcu i bezpośrednio dojechać na lotnisko. Do tej pory nie było to tak wygodne  – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. 

Bilet kupimy w jednym z całodobowych punktów na dworcu PKS oraz u kierowcy. Jego koszt to 10 złotych. W dniu inauguracji, 6 grudnia, przejazd będzie bezpłatny. Poza Polbusem, na wrocławskie lotnisko już teraz można dojechać linią 106 i 206. Dodatkowo, port lotniczy oferuje 3 tysiące miejsc parkingowych.
gość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie