×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing 737 MAX dla PLL LOT już lata


Pierwszy boeing 737 MAX 8 dla Polskich Linii Lotniczych LOT odbył już loty testowe i niedługo zostanie przekazany przewoźnikowi.


Samolot o rejestracji SP-LVA po raz pierwszy wzbił się w powietrze 22 listopada, wykonując lot z zakładów montażowych w Renton. W portalu YouTube pojawiło się nagranie z tego lotu.


Zgodnie z zapowiedziami maszyna już niebawem dołączy do floty narodowego przewoźnika. Według rozkładu boeing 737 MAX 8 zadebiutuje w siatce połączeń PLL LOT już w poniedziałek 4 grudnia, wykonując lot z Warszawy do Londynu Heathrow. Będzie to pierwsza operacja wykonana boeingiem 737 MAX w historii londyńskiego lotniska. 

Dostawy samolotu do Warszawy można spodziewać się w pierwszych dniach grudnia. Pierwotnie odbiór samolotu w Seattle był planowany na 2 grudnia. 

Poza Londynem-Heathrow, w najbliższych tygodniach samolot poleci z Warszawy także do Madrytu i Larnaki. 

Boeingi 737 MAX 8 w barwach LOT-u będą mogły przewozić do 186 pasażerów w konfiguracji jednoklasowej. Samoloty będą wyposażone w silniki CFM LEAP-1B28.


Reklama


Booking.com
gość_7818e - Profil
gość_7818e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie