×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eric Schulz zastąpi Pana Airbusa


Airbus poinformował, że z końcem stycznia Eric Schulz, obecny prezes cywilnego działu Rolls-Royce'a, zastąpi odchodzącego na emeryturę Johna Leahy'ego, wiceprezesa ds. sprzedaży europejskiego koncernu.Leahy pracował w Airbusie przez 33 lata i jest powszechnie uważany za twórcę handlowego sukcesu tej firmy. W branży mówi się o nim "Pan Airbus". Trudno wyobrazić sobie targi lotnicze bez Leahy'ego. Za czasów jego pracy w firmie Airbus sprzedał ponad 16 tys. samolotów. Leahy, który urodził się w Nowym Jorku, w latach 1985-94 kierował sprzedażą, a potem całą firmą w Airbus North America. Od 1994 r. był szefem globalnych struktur sprzedaży firmy.

67-letni Leahy od dłuższego czasu zapowiadał, że przejdzie na emeryturę. 

Eric Schulz jest Francuzem i inżynierem lotniczym z wykształcenia. W branży pracuje od 1986 r. - był zatrudniony m.in. w Aerospatial-Sogerma, Air France, Goodrichu i EADS-ie, wojskowym skrzydle Airbusa. Od 2016 r. zarządza cywilnym oddziałem Rolls-Royce'a, brytyjskiej firmy produkującej silniki dla większości dużych samolotów pasażerskich.


Jak zauważa portal Air Transport World, Airbus ma obecnie niemal 5,5 tys. zamówień oczekujących na realizację, więc Schulz nie jest pod presją zwiększenia sprzedaży od razu po objęciu stanowiska. Będzie jednak musiał zmierzyć się z przyszłością programu A380. gość_80d62 - Profil
gość_80d62
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie