×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Mandarin Airlines odebrały pierwszego ATR 72-600


Tajwańskie linie lotnicze Mandarin Airlines odebrały pierwszego z dziewięciu zamówionych samolotów ATR 72-600.


Odbiór maszyny stanowi realizację zamówienia z lipca tego roku, kiedy to przewoźnik należący do linii lotniczych Mandarin Airlines zamówił sześć maszyn tego typu bezpośrednio od ATR, a następnie rozszerzył zamówienie o trzy kolejne sztuki samolotów od firmy leasingowej Avation PLC. 

Pierwszy z zamówionych samolotów został odebrany bezpośrednio od producenta i pochodzi z puli samolotów pochodzących od Avation PLC. Jak informuje leasingodawca, umowa leasingu oparta jest na stawkach rynkowych i obejmuje okres ośmiu lat. 
Podobnie jak inni lokalni operatorzy, Mandarin Airlines planuje używać ATR 72-600 na trasach krajowych na Tajwanie, które w dużej mierze składają się z połączeń krótkodystansowych o wysokiej częstotliwości pomiędzy główną wyspą Tajwanu, Formozą a mniejszymi wyspami położonymi w Cieśninie Tajwańskiej, jak również pomiędzy miastami na zachodnim i wschodnim wybrzeżu wyspy, przedzielonymi wysokim masywem górskim utrudniającym komunikację.

Popyt na te połączenia, subwencjonowane przez rząd w Tajpej, wzrósł po tym, gdy działalność zakończyły linie lotnicze TransAsia, które do momentu przerwania operacji operowały na wielu połączeniach krajowych flotą samolotów ATR 72-600. Od tamtej pory wielu przewoźników, w tym Mandarin Airlines, starało się wypełnić lukę po operacjach TransAsia Airways. 


Umowa o zakup samolotów pomiędzy liniami Mandarin Airways i producentem obejmuje także wsparcie techniczne na obsługę samolotów ATR aż do przeglądów typu C, udzielane grupie China Airlines. 

W skład obecnej floty Mandarin Airlines wchodzi sześć embraerów E190 oraz jeden boeing 737-800. 


fot. ATR, Tomasz ŚniedziewskiReklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie