Mandarin Airlines odebrały pierwszego ATR 72-600

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
29 listopada 2017 10:00
Tajwańskie linie lotnicze Mandarin Airlines odebrały pierwszego z dziewięciu zamówionych samolotów ATR 72-600.
Reklama

Odbiór maszyny stanowi realizację zamówienia z lipca tego roku, kiedy to przewoźnik należący do linii lotniczych Mandarin Airlines zamówił sześć maszyn tego typu bezpośrednio od ATR, a następnie rozszerzył zamówienie o trzy kolejne sztuki samolotów od firmy leasingowej Avation PLC.

Pierwszy z zamówionych samolotów został odebrany bezpośrednio od producenta i pochodzi z puli samolotów pochodzących od Avation PLC. Jak informuje leasingodawca, umowa leasingu oparta jest na stawkach rynkowych i obejmuje okres ośmiu lat.
Podobnie jak inni lokalni operatorzy, Mandarin Airlines planuje używać ATR 72-600 na trasach krajowych na Tajwanie, które w dużej mierze składają się z połączeń krótkodystansowych o wysokiej częstotliwości pomiędzy główną wyspą Tajwanu, Formozą a mniejszymi wyspami położonymi w Cieśninie Tajwańskiej, jak również pomiędzy miastami na zachodnim i wschodnim wybrzeżu wyspy, przedzielonymi wysokim masywem górskim utrudniającym komunikację.

Popyt na te połączenia, subwencjonowane przez rząd w Tajpej, wzrósł po tym, gdy działalność zakończyły linie lotnicze TransAsia, które do momentu przerwania operacji operowały na wielu połączeniach krajowych flotą samolotów ATR 72-600. Od tamtej pory wielu przewoźników, w tym Mandarin Airlines, starało się wypełnić lukę po operacjach TransAsia Airways.


Umowa o zakup samolotów pomiędzy liniami Mandarin Airways i producentem obejmuje także wsparcie techniczne na obsługę samolotów ATR aż do przeglądów typu C, udzielane grupie China Airlines.

W skład obecnej floty Mandarin Airlines wchodzi sześć embraerów E190 oraz jeden boeing 737-800.


fot. ATR, Tomasz Śniedziewski

Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama