Lufthansa wprowadzi nową klasę biznes w boeingach 777X

29 listopada 2017 07:30
1 komentarz
W dostarczanych od 2020 r. boeingach 777-9X Lufthansa zamontuje nową klasę biznes. Przewoźnik postawił na dużą ilość przestrzeni osobistej dla pasażerów i dołączył do grona linii zapewniających każdemu pasażerowi bezpośredni dostęp do przejścia.
Reklama
W nowej kabinie klasy biznes Lufthansa zdecydowała się na przemienny układ 1-1-1 i 1-2-1. W ten sposób każdy pasażer ma bezpośredni dostęp do przejścia. Obecny układ 2-2-2 jest przez wielu podróżnych krytykowany jako przestarzały z uwagi na to, że pasażerowie siedzący przy oknach nie mają bezpośredniego dostępu do przejścia.

Linia nie ujawniła ani liczby miejsc w klasie biznes w boeingach 777-9, ani dokładnych wymiarów foteli. Wiadomo jedynie, że po rozłożeniu całkowicie płaskie łóżko będzie miało 220 cm długości, co jest jednym z najlepszych wyników w branży. Do tego pojedyncze miejsca w środkowym rzędzie będą miały niezwykle dużo przestrzeni po bokach, przeznaczonej na stoliki i półki. Dla pasażerów pracujących w trakcie lotu będzie to jedna z najwygodniejszych konfiguracji.
Konstrukcja oparcia fotela, który powstał na specjalne zamówienie Lufthansy, zapewnia możliwość wygodnego ułożenia ramion leżąc na boku. Dzięki temu kręgosłup jest prosty, a śpiący na boku również mogą się cieszyć zdrowym i relaksującym snem.

Nowy fotel zapewni znacząco więcej przestrzeni osobistej, intymności, miejsca na przedmioty osobiste i więcej powierzchni płaskich. W zależności od indywidualnych potrzeb, podróżujący mogą wybierać spośród licznych konfiguracji przestrzeni - do wyboru jest zwiększona długość łóżka lub siedzenie z dwukrotnie większą powierzchnią roboczą.


Dzięki cyfrowym interfejsom, wszystkie funkcjonalności fotela oraz pokładowego systemu rozrywki są sterowane z poziomu osobistego urządzenia. Smartfony i tablety mogą być ładowane bezprzewodowo poprzez wbudowany w fotel system. W przyszłości każdy, kto będzie chciał obejrzeć jeden z filmów w rozbudowanym programie rozrywkowym, będzie mógł to zrobić na większym monitorze w jakości HD.

Innowacje zostaną również wprowadzone w istniejącej klasie biznes w ciągu najbliższego roku. Materace, które powstały wyłącznie dla Lufthansy, zostaną dostarczone na pokłady rejsów międzykontynentalnych na początku 2018 r. Na życzenie, pasażerowie otrzymają również piżamy. Dotychczas były one dostępne w klasie pierwszej. Pasażerom klasy biznes Lufthansa zapewni również nowe koce - ocieplane, ale lekkie.

Nowe boeingi 777-9 nie będą miały klasy pierwszej. Lufthansa będzie pierwszym na świecie odbiorcą tych samolotów.

Ostatnie komentarze

gość_1deac 2017-11-29 08:12   
gość_1deac - Profil gość_1deac
Ciekawe czy ten środkowy, pojedynczy fotel, będzie przydzielany na tych samych zasadach co w Swiss? W Swiss nawet kupując bilet w klasie Biznes nie można tych foteli zarezerwować bo są trzymane do ostatniej chwili dla pasażerów o statusie SEN i HON, ewentualnie dla pasażerów VIP.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy