×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleci do Norymbergi


Od 7 maja 2018 r. LOT uruchomi połączenie z Warszawy do Norymbergi. Będzie ono wykonywane 12 razy tygodniowo - dwa razy dziennie w dni robocze i po razie w soboty i niedziele. Bilety będą w sprzedaży od jutra (29.11).Norymberga będzie siódmym niemieckim miastem, do którego połączenia wykonuje LOT obok Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu, Hamburga, Stuttgartu i Berlina. Do tego ostatniego polski przewoźnik rozpocznie rejsy z Warszawy na początku grudnia.
Podróż między Warszawą i Norymbergą potrwa ok. 1 godz. 40 minut. Na tej trasie przewoźnik wykorzysta samoloty embraer 170 i 175, które mają na pokładzie odpowiednio 70 i 82 fotele w konfiguracji jednoklasowej.

Start rejsu porannego do Norymbergi zaplanowano na 8:15, a lądowanie o 9:50. W kierunku powrotnym samolot wystartuje o 10:30, a w Warszawie wyląduje o 12:10. To połączenie będzie odbywało się od poniedziałku do piątku oraz w soboty. Z kolei popołudniowy rejs, wykonywany od poniedziałku do piątku i w niedziele, będzie startował z Warszawy o 17:40 i lądował w Norymberdze o 19:15. Rejs powrotny zaplanowano na 19:55 z lądowaniem o 21:35. 

- Norymberga to istotne centrum targowo-kongresowe w Bawarii Północnej, jest też jednym z ważniejszych ośrodków biznesowych i naukowych w Niemczech. To w tym mieście swoje siedziby i oddziały mają wielkie koncerny jak Adidas, Siemens i Bosch. W zasięgu tego połączenia znajduje się wiele miast w rejonie Norymbergi, np. Bayreuth, gdzie odbywa się znany Festiwal Wagnerowski - mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji LOT.

Norymberga jest obecnie obsługiwana głównie przez Eurowings (72 odloty tygodniowo), Lufthansę (60) i Ryanaira (56). Ostatnia z tych linii lata z tego miasta m.in. do Krakowa, co jest obecnie jedynym połączeniem Norymbergi z Polską. Norymberga jest połączona bezpośrednimi lotami z większością hubów przesiadkowych w Europie - m.in. Frankfurtem, Monachium, Amsterdamem, Paryżem-CDG, Madrytem, Londynem-Gatwick i Stambułem. Nie ma lotów m.in. do Londynu-Heathrow i Rzymu-Fiumicino. Lotnisko w 2016 r. odprawiło 3,5 mln pasażerów.gość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie