LOT poleci do Norymbergi

28 listopada 2017 17:50
56 komentarzy
Od 7 maja 2018 r. LOT uruchomi połączenie z Warszawy do Norymbergi. Będzie ono wykonywane 12 razy tygodniowo - dwa razy dziennie w dni robocze i po razie w soboty i niedziele. Bilety będą w sprzedaży od jutra (29.11).
Reklama
Norymberga będzie siódmym niemieckim miastem, do którego połączenia wykonuje LOT obok Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu, Hamburga, Stuttgartu i Berlina. Do tego ostatniego polski przewoźnik rozpocznie rejsy z Warszawy na początku grudnia.
Podróż między Warszawą i Norymbergą potrwa ok. 1 godz. 40 minut. Na tej trasie przewoźnik wykorzysta samoloty embraer 170 i 175, które mają na pokładzie odpowiednio 70 i 82 fotele w konfiguracji jednoklasowej.

Start rejsu porannego do Norymbergi zaplanowano na 8:15, a lądowanie o 9:50. W kierunku powrotnym samolot wystartuje o 10:30, a w Warszawie wyląduje o 12:10. To połączenie będzie odbywało się od poniedziałku do piątku oraz w soboty. Z kolei popołudniowy rejs, wykonywany od poniedziałku do piątku i w niedziele, będzie startował z Warszawy o 17:40 i lądował w Norymberdze o 19:15. Rejs powrotny zaplanowano na 19:55 z lądowaniem o 21:35.

- Norymberga to istotne centrum targowo-kongresowe w Bawarii Północnej, jest też jednym z ważniejszych ośrodków biznesowych i naukowych w Niemczech. To w tym mieście swoje siedziby i oddziały mają wielkie koncerny jak Adidas, Siemens i Bosch. W zasięgu tego połączenia znajduje się wiele miast w rejonie Norymbergi, np. Bayreuth, gdzie odbywa się znany Festiwal Wagnerowski - mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji LOT.

Norymberga jest obecnie obsługiwana głównie przez Eurowings (72 odloty tygodniowo), Lufthansę (60) i Ryanaira (56). Ostatnia z tych linii lata z tego miasta m.in. do Krakowa, co jest obecnie jedynym połączeniem Norymbergi z Polską. Norymberga jest połączona bezpośrednimi lotami z większością hubów przesiadkowych w Europie - m.in. Frankfurtem, Monachium, Amsterdamem, Paryżem-CDG, Madrytem, Londynem-Gatwick i Stambułem. Nie ma lotów m.in. do Londynu-Heathrow i Rzymu-Fiumicino. Lotnisko w 2016 r. odprawiło 3,5 mln pasażerów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_1676c 2017-12-02 08:17   
gość_1676c - Profil gość_1676c
Skoro LOT ma koncentrować się na budowaniu huba to po co mu połączenia z Dublinem? Może stracić na połączeniach transatlantyckich. Aer Lingus i Norwegian będą tam zaraz toczyły zażarta walkę o klienta na trasach transatlantyckich. Aer Lingus ogłosił 12 połczączenie do USA a w ciągu 3-4 lat chcą tę liczbę podwoić. Norwiegian będzie miał pewnie jeszcze większość dynamikę. Cenowo dla polskiego klienta przlot Via Dublin będzie znacząco tańszy. Zreszą ni tylko polskiego. Cała Europa Centralna (mimo wszystko biedniejsza niż cześć zachodnia) może tamtędy latać.
Ryanair ma jeszcze podpisać umowę o współpracy z Aer Lingusem. A ile połączeń do Dublina jest z Polski za pośrednictwem Ryanair ? :-)
jjemiolo 2017-12-01 19:28   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Ja tez chcialbym by LO wrocil do FCO i mam nadzieje ze tak zrobi niebawem. Jesli nawet tak jest ze dominuje na tym kierunku klient low-costowy na pewno ROM ma petencjal na "tradycyjnego" klienta rowniez, zwlaszcza w sytuacji kiedy wloska linia "narodowa" funkcjonuje jak wahadlo zamykajac trasy, zwlaszcza daleki zasieg, by znow je przywrocic, a to wszystko przy naplywie informacji ze jest na brzegu bankructwa. Mysle wiec ze LO bierze FCO pod uwage ale w sytuacji kiedy moze uwaza iz sa inne potencjalnie bardziej wydajne punkty zasilajace wezel WAW stawia na nie w pierwszej kolejnosci. Sadze ze wlasnie ogloszone NUE jest takim przykladem. Poza FCO, glosuje rowniez za przywroceniem DUB, MAN, HEL i ATH, co inni dyskutanci sugerowali tutaj takze.
gość_467b0 2017-12-01 06:49   
gość_467b0 - Profil gość_467b0
Gosc_38e92: gdyby LOT latał do Rzymu i na jeszcze kilku innych kierunkach masowych, gdzie wplywy nie pokrywały by kosztów wówczas ponownie potrzebna byłaby ponownie pomoc Państwa, bo LOT popadłby w tarapaty finansowe. Zrozum proszę, że pełen samolot nie oznacza, że połączenie jest rentowne.
Rozumiem, że Twoja firma sprzedaje wszystko poniżej kosztów, byle tylko zadowolić masowego klienta, który będzie zadowolony, że kupił tanio coś marnej jakości.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy