×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Darwin Airline upada, problemy Adrii


Szwajcarska linia Darwin Airline, od lipca należąca do właściciela Adria Airways, zgłosiła wniosek o uznanie niewypłacalności. Szwajcarski urząd lotnictwa zawiesił certyfikat linii, a jej samoloty zostały uziemione. Problemy dotykają też pasażerów z Polski.


Szwajcarska linia wczoraj (27.11) złożyła wniosek o uznanie niewypłacalności i przedstawiła plan restrukturyzacji, zakładający koncentrację na obsłudze czarterów i wynajmie samolotów w formule ACMI, czyli z załogą. Jednak to nie wystarczyło, aby zabezpieczyć operacje spółki. 

Dziś rano szwajcarski urząd lotnictwa zawiesił certyfikat AOC przewoźnika, co doprowadziło do uziemienia wszystkich jej samolotów - czterech saabów 2000 oraz dwóch ATR-ów 72. To oznacza problemy nie tylko dla samego Darwin Airline, ale także dla Adria Airways. Słoweńska linia wynajmowała bowiem trzy saaby 2000 od szwajcarskiej spółki. W lipcu fundusz 4K Invest, który jest właścicielem Adrii, przejął Darwin Airline - od tego czasu linia funkcjonowała pod marką Adria Airways Switzerland. 

W wyniku uziemienie samolotów Darwin Airline zawieszone zostały połączenia własne firmy z Lugano do Genewy. Odwołane zostały także rejsy Adrii - z Ljubljany do Warszawy, Moskwy-Szermetiewo i Zurychu. Szwajcarska linia obsługiwała dwa z pięciu tygodniowo lotów Adrii do Warszawy (w czwartki i piątki). 

Uziemienie Darwin Airline może oznaczać konieczność cięć w siatce połączeń Adria Airways. 

Problemy Darwin Airline są spowodowane przede wszystkim upadłościami Alitalii i airberlin. Linia wykonywała loty regionalne dla obydwu tych przewoźników. 


Reklama


Booking.com
gość_d75d2 - Profil
gość_d75d2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie