×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


British rozwinie ofertę z Gatwick


Koncern IAG odkupił większość slotów, czyli zezwoleń na start i lądowanie, na lotnisku Londyn-Gatwick od upadłej linii Monarch. To oznacza szansę na znaczny rozwój oferty British Airways z tego portu lotniczego.Wartości transakcji nie ujawniono, choć agencja Press Association podała, że IAG konkurował m.in. z Norwegianem, easyJetem oraz Thomas Cook Group. 

Sloty to najbardziej wartościowe aktywa zbankrutowanej linii Monarch. Przewoźnik po upadku został z długami na 466 milionów funtów, a firma KPMG, która administruje jego majątkiem, liczy, że sprzedaż slotów pozwoli uregulować znaczną część tych zobowiązań. Najbardziej wartościowe sloty Monarcha są na lotniskach Londyn-Gatwick i Londyn-Luton, choć linia dysponuje także zezwoleniami w portach Birmingham, Manchester i Leeds/Bradford. 

British Airways jest obecnie drugim co do udziału rynkowego przewoźnikiem w Gatwick - ma ponad 15 proc. udziału w podaży miejsc. Oferuje w sezonie zimowym łącznie 49 tras, zarówno krótko-, jak i dalekodystansowych. 

IAG nie ujawnił, jak planuje wykorzystać sloty w Gatwick. Niewykluczone, że posłużą one do rozwoju marki LEVEL, a nie samego British Airways. LEVEL to niskokosztowa linia dalekodystansowa, obecnie latająca z Barcelony i planująca rozwój w Paryżu. gość_e108a - Profil
gość_e108a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie