British rozwinie ofertę z Gatwick

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
28 listopada 2017 09:30
Koncern IAG odkupił większość slotów, czyli zezwoleń na start i lądowanie, na lotnisku Londyn-Gatwick od upadłej linii Monarch. To oznacza szansę na znaczny rozwój oferty British Airways z tego portu lotniczego.
Reklama

Wartości transakcji nie ujawniono, choć agencja Press Association podała, że IAG konkurował m.in. z Norwegianem, easyJetem oraz Thomas Cook Group.

Sloty to najbardziej wartościowe aktywa zbankrutowanej linii Monarch. Przewoźnik po upadku został z długami na 466 milionów funtów, a firma KPMG, która administruje jego majątkiem, liczy, że sprzedaż slotów pozwoli uregulować znaczną część tych zobowiązań. Najbardziej wartościowe sloty Monarcha są na lotniskach Londyn-Gatwick i Londyn-Luton, choć linia dysponuje także zezwoleniami w portach Birmingham, Manchester i Leeds/Bradford.

British Airways jest obecnie drugim co do udziału rynkowego przewoźnikiem w Gatwick - ma ponad 15 proc. udziału w podaży miejsc. Oferuje w sezonie zimowym łącznie 49 tras, zarówno krótko-, jak i dalekodystansowych.

IAG nie ujawnił, jak planuje wykorzystać sloty w Gatwick. Niewykluczone, że posłużą one do rozwoju marki LEVEL, a nie samego British Airways. LEVEL to niskokosztowa linia dalekodystansowa, obecnie latająca z Barcelony i planująca rozwój w Paryżu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama