×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tunisair chce budować hub w Tunisie


Tunisair zamierza zamówić sześć airbusów A330neo oraz dwa lub trzy bombardiery CSeries. Samoloty mają pomóc zbudować w Tunisie hub przesiadkowy między Europą, Ameryką Północną, Afryką a Bliskim Wschodem.


Trzy nowe airbusy A330neo mają dołączyc do floty przewoźnika w 2019 r., a kolejne trzy - w 2020 r. Taką deklarację złożył w rozmowie z Forbesem Elyes Mnakbi, prezes tunezyjskiej państwowej linii. Zakup dwóch lub trzech bombardierów CSeries musi jeszcze zostać zatwierdzony przez rząd, czyli właściciela spółki. 

Na razie nie wiadomo, w jakich wariantach będą nowe airbusy. Nie zastąpią one jednak starszych airbusów A330-200 - Tunisair ma obecnie dwa takie samoloty i zamierza je wykorzystywać do końca 12-letnich leasingów, czyli aż do 2027 r. 

Przewoźnik liczy, że Tunis stanie się kolejnym hubem lotniczym łączącym Amerykę Północną i Europę z Afryką oraz Bliskim Wschodem. Obecnie jedyną trasą dalekodystansową w siatce linii są loty do Montrealu. Poza tym Tunisair wykorzystuje airbusy A330 m.in. do obsługi połączeń do Dżuddy, Stambułu, Medyny i Paryża-Orly.


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie