Rafał Milczarski objął funkcje prezesa AIRE

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
27 listopada 2017 19:36
1 komentarz

Na corocznym zgromadzeniu AIRE (Airlines International Representation in Europe) w Brukseli, Prezes LOT-u Rafał Milczarski został mianowany nowym Prezesem stowarzyszenia które zrzesza 18 linii lotniczych w Europie. 

Reklama

- Jestem zaszczycony powierzoną mi funkcją Prezesa AIRE. Branża lotnicza w Europie wymaga wielu zmian w kwestiach takich jak równy dostęp do otwartej przestrzeni powietrznej i infrastruktury lotniskowej, a także przepisów regulujących zasady udzielania pomocy publicznej przewoźnikom lotniczym. Kluczową rolą naszego Stowarzyszenia jest reprezentowanie interesów jego członków. Jestem gotowy rozpocząć współpracę z przedstawicielami i Zarządem AIRE by wprowadzić w życie przyświecającą nam strategię - powiedział nowo powołany Prezes AIRE Rafał Milczarski.

- Jest nam niezmiernie miło ogłosić Rafała Milczarskiego nowym Prezesem AIRE. Jego bogate doświadczenie będzie niezbędne do zapoczątkowania wielu zmian w naszym sektorze. Chcielibyśmy przy tej okazji podziękować dotychczasowemu Prezesowi Güntherowi Hofmanowi za jego wspaniałą pracę i zaangażowanie na rzecz stowarzyszenia w ciągu ostatnich 5 lat - dodała Sylviane Lust, dyrektor generalna AIRE.

Michael Harrington, dyrektorz zarządzający AlbaStar objął funkcję Wiceprezesa.

AIRE stało się drugim co do wielkości europejskim stowarzyszeniem linii lotniczych i konkurencją dla Airlines for Europe (A4E), stowarzyszenia założonego przez Lufthansę, Ryanaira, easyJeta, IAG (właściciela m.in. British Airways) i Air France-KLM. Do AIRE oprócz LOT-u należą m.in. Turkish Airlines, Ukrainian Airlines, niskokosztowa Transavia czy czarterowa linia TUI Airways. Nowo powstałe stowarzyszenie zostało powołane w czerwcu br. na bazie istniejącego od 1971 roku stowarzyszenia IACA.

W przeciwieństwie do swojego konkurenta, AIRE ma nie być zdominowana przez interesy największych graczy, a raczej uwzględniać stanowiska mniejszych linii z Europy Środkowo-Wschodniej oraz spoza Unii. Co nie oznacza że oba stowarzyszenia nie będą mogły współpracować.
Ostatnie komentarze

gość_9107c 2017-11-28 06:14   
gość_9107c - Profil gość_9107c
Bieda funkcja, bieda prestiż, bieda linie. Jakie kraje, taki prezes
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy