×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rafał Milczarski objął funkcje prezesa AIRE


Na corocznym zgromadzeniu AIRE (Airlines International Representation in Europe) w Brukseli, Prezes LOT-u Rafał Milczarski został mianowany nowym Prezesem stowarzyszenia które zrzesza 18 linii lotniczych w Europie. 
Jestem zaszczycony powierzoną mi funkcją Prezesa AIRE. Branża lotnicza w Europie wymaga wielu zmian w kwestiach takich jak równy dostęp do otwartej przestrzeni powietrznej i infrastruktury lotniskowej, a także przepisów regulujących zasady udzielania pomocy publicznej przewoźnikom lotniczym. Kluczową rolą naszego Stowarzyszenia jest reprezentowanie interesów jego członków. Jestem gotowy rozpocząć współpracę z przedstawicielami i Zarządem AIRE by wprowadzić w życie przyświecającą nam strategię - powiedział nowo powołany Prezes AIRE Rafał Milczarski

- Jest nam niezmiernie miło ogłosić Rafała Milczarskiego nowym Prezesem AIRE. Jego bogate doświadczenie będzie niezbędne do zapoczątkowania wielu zmian w naszym sektorze. Chcielibyśmy przy tej okazji podziękować dotychczasowemu Prezesowi Güntherowi Hofmanowi za jego wspaniałą pracę i zaangażowanie na rzecz stowarzyszenia w ciągu ostatnich 5 lat - dodała Sylviane Lust, dyrektor generalna AIRE.

Michael Harrington, dyrektorz zarządzający AlbaStar objął funkcję Wiceprezesa.

AIRE stało się  drugim co do wielkości europejskim stowarzyszeniem linii lotniczych i konkurencją dla Airlines for Europe (A4E), stowarzyszenia założonego przez Lufthansę, Ryanaira, easyJeta, IAG (właściciela m.in. British Airways) i Air France-KLM. Do AIRE oprócz LOT-u należą m.in. Turkish Airlines, Ukrainian Airlines, niskokosztowa Transavia czy czarterowa linia TUI Airways. Nowo powstałe stowarzyszenie zostało powołane w czerwcu br. na bazie istniejącego od 1971 roku stowarzyszenia IACA.

W przeciwieństwie do swojego konkurenta, AIRE ma nie być zdominowana przez interesy największych graczy, a raczej uwzględniać stanowiska mniejszych linii z Europy Środkowo-Wschodniej oraz spoza Unii. Co nie oznacza że oba stowarzyszenia nie będą mogły współpracować. 


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie