Maluch dla Toma Hanksa na pokładzie LOT-u

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
27 listopada 2017 18:04
1 komentarz

Podróż wyjątkowego Fiata 126p z Warszawy do Miasta Aniołów odbywa się w luku bagażowym rejsowego samolotu Boeing 787 Dreamliner LOT-u, który wystartował z Lotniska Chopina dziś (27.11) o godz. 16:35. 

Reklama

Rejs do Los Angeles potrwa 12 godzin i 40 minut. Według rozkładu, samolot wyląduje w porcie lotniczym LAX w stolicy Kalifornii o godz. 20:15 czasu miejscowego. W drodze z Europy na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych samolot pokona ponad 10 tys. km. Żeby przejechać trasę tej długości samodzielnie, maluch potrzebowałby co najmniej 125 godzin. Przekazanie Malucha Tomowi Hanksowi odbędzie się w Hollywood w czwartek.

LOT wysyłał już wcześniej za Atlantyk samochody Fiat 126p (w sumie to ósmy Fiat Maluch przewożony przez LOT do Ameryki Północnej). Po raz pierwszy jednak odbiorcą takiego ładunku jest gwiazdor Hollywood. Rejs z Warszawy do Los Angeles jest też najdłuższą podróżą, jaką na pokładzie Dreamlinera LOT-u kiedykolwiek odbył samochód tego typu.


Tom Hanks, który w czwartek w Los Angeles ma odebrać Malucha z Bielska-Białej, natrafił na zlot maluchów w 2016 r. podczas nagrywania filmu „Inferno” w Budapeszcie. Spacerując po urokliwej stolicy Węgier, co chwila zauważał Fiata 126p i robił sobie z nimi zdjęcia. Potem umieścił kilka z nich na Facebooku, chwaląc się „swoim nowym samochodem”.

- Nie miałam pewności, czy on z tych maluchów żartuje, czy naprawdę mu się podobają. Postanowiłam jednak, że jako bielszczanka kupię egzemplarz Fiata 126p i mu wyślę wraz z opowieścią o tym, ile znaczy dla mojego kraju i dla mojego miasta, gdzie przez 20 lat był produkowany – opowiada pomysłodawczyni akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa” Monika Jaskólska, która od kilku lat organizuje też akcję „Nie wypada nie pomagać” na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

W akcję zaangażował się też Rafał Sonik, jedyny Polak, który wygrał Rajd Dakar w klasyfikacji indywidualnej. To on zakupił auto dla Toma Hanksa, dzięki czemu pieniądze mieszkańców Bielska - pierwotnie zbierane na zakup Malucha -zostały w całości przekazane na rzecz szpitala. Pozyskany w tych okolicznościach dla gwiazdora z Hollywood Fiat 126p przyjechał z Suwałk do Bielska-Białej w lutym tego roku. Ponad 30-letni Maluch wymagał renowacji, w co zaangażowały się bielskie firmy i władze miasta. W efekcie tej współpracy powstało zupełnie nowe wnętrze samochodu inspirowane kolorystyką logotypu miasta Bielsko-Biała, a w środku pojawiły się liczne detale nawiązujące do pasji Toma Hanksa, czyli maszyn do pisania. Maluch zmienił też kolor z turkusowego na biały, dzięki czemu będzie efektownie prezentował się w kalifornijskim słońcu.

Biały „maluszek” wystawiony był przez ostatnich kilka dni w Terminalu A Lotniska Chopina. Towarzyszyła mu specjalna przyczepka – skarbonka, do której zbierane są pieniądze w ramach akcji „Nie wypada nie pomagać”. Środki uzyskane w ramach zbiórki zostaną przekazane na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Jednak to nie koniec akcji na warszawskim lotnisku, ponieważ skarbonka, która towarzyszyła białemu maluszkowi, pozostanie w terminalu do 15 grudnia.


Fot. Jakub Bujnik

Reklama

Ostatnie komentarze

wroord 2017-11-27 18:34   
wroord - Profil wroord
"Według rozkładu, samolot wyląduje w porcie lotniczym LAX w stolicy Kalifornii o godz. 20:15 czasu miejscowego." - naprawde Los Angeles to stolica Kalifornii, a Sacramento to miejsce koronacji gubernatorow?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama