Aeroflot oraz JAL nawiązują partnerstwo

27 listopada 2017 12:30
Linie lotnicze Aeroflot oraz JAL Japan Airlines podpisały list intencyjny o nawiązaniu partnerstwa. Porozumienie przewiduje współpracę code share, w zakresie programów lojalnościowych oraz otwiera drogę do przyszłej współpracy joint-venture.
Reklama
Obaj przewoźnicy skłaniali się do głębszej współpracy od czasu, gdy 1 stycznia tego roku złagodzony został reżim wizowy dla obywateli Japonii i Rosji, co wpłynęło na sukcesywne zwiększenie odwiedzin pomiędzy oboma krajami. Linie Aeroflot oraz JAL Japan Airlines uznały wtedy, że współpraca może jeszcze bardziej pobudzić ruch lotniczy pomiędzy Rosją i Japonią.

Zgodnie z porozumieniem, w pierwszej kolejności linie lotnicze JAL Japan Airlines dodadzą swoje numery lotów na trasach pomiędzy Japonią i Rosją, a także na wybranych rosyjskich trasach krajowych obsługiwanych przez Aeroflot. Rosyjski przewoźnik umieści swoje numery lotów na wybranych połączeniach krajowych oraz międzynarodowych obsługiwanych przez JAL.


W dalszej kolejności obaj przewoźnicy będą realizować partnerstwo na innych komercyjnych obszarach działalności, w tym w zakresie wspólnych programów lojalnościowych, relokacji portów lotniczych oraz będą przyglądali się możliwości zawiązania współpracy joint-venture.

- Jako jedyna linia lotnicza z Japonii od ponad 50 lat wykonująca operacje do Rosji cieszymy się z nawiązania współpracy z liniami lotniczymi Aeroflot. Nawiązanie tej współpracy pokazuje nasze silne zaangażowanie na tym bardzo ważnym rynku - powiedział Tadashi Fujita, wiceprezydent JAL.

- Japonia jest historycznym i ważnym rynkiem dla Aeroflotu. Wierzymy, że rozszerzając partnerstwo z JAL zarówno w obszarze lotów bezpośrednich jak i transferowych będziemy w stanie dalej rozwijać ten rynek oferując naszym pasażerom więcej możliwości - powiedział Giorgio Callegari, wiceprezes Aeroflot ds. strategii i aliansów.


Linie lotnicze JAL Japan Airlines obecnie obsługują cztery (natomiast w szczycie sezonu siedem) loty tygodniowo na trasie Tokio Narita - Moskwa Domodedowo boeingami 787-8, natomiast Aeroflot obsługuje codzienne loty z Moskwy Szeremietiewo do Tokio Narity airbusami A330-300.

fot. Piotr Bożyk, Tomasz Śniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy