×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aeroflot oraz JAL nawiązują partnerstwo


Linie lotnicze Aeroflot oraz JAL Japan Airlines podpisały list intencyjny o nawiązaniu partnerstwa. Porozumienie przewiduje współpracę code share, w zakresie programów lojalnościowych oraz otwiera drogę do przyszłej współpracy joint-venture.


Obaj przewoźnicy skłaniali się do głębszej współpracy od czasu, gdy 1 stycznia tego roku złagodzony został reżim wizowy dla obywateli Japonii i Rosji, co wpłynęło na sukcesywne zwiększenie odwiedzin pomiędzy oboma krajami. Linie Aeroflot oraz JAL Japan Airlines uznały wtedy, że współpraca może jeszcze bardziej pobudzić ruch lotniczy pomiędzy Rosją i Japonią. 

Zgodnie z porozumieniem, w pierwszej kolejności linie lotnicze JAL Japan Airlines dodadzą swoje numery lotów na trasach pomiędzy Japonią i Rosją, a także na wybranych rosyjskich trasach krajowych obsługiwanych przez Aeroflot. Rosyjski przewoźnik umieści swoje numery lotów na wybranych połączeniach krajowych oraz międzynarodowych obsługiwanych przez JAL. 


W dalszej kolejności obaj przewoźnicy będą realizować partnerstwo na innych komercyjnych obszarach działalności, w tym w zakresie wspólnych programów lojalnościowych, relokacji portów lotniczych oraz będą przyglądali się możliwości zawiązania współpracy joint-venture. 

- Jako jedyna linia lotnicza z Japonii od ponad 50 lat wykonująca operacje do Rosji cieszymy się z nawiązania współpracy z liniami lotniczymi Aeroflot. Nawiązanie tej współpracy pokazuje nasze silne zaangażowanie na tym bardzo ważnym rynku - powiedział Tadashi Fujita, wiceprezydent JAL.

- Japonia jest historycznym i ważnym rynkiem dla Aeroflotu. Wierzymy, że rozszerzając partnerstwo z JAL zarówno w obszarze lotów bezpośrednich jak i transferowych będziemy w stanie dalej rozwijać ten rynek oferując naszym pasażerom więcej możliwości - powiedział Giorgio Callegari, wiceprezes Aeroflot ds. strategii i aliansów. 


Linie lotnicze JAL Japan Airlines obecnie obsługują cztery (natomiast w szczycie sezonu siedem) loty tygodniowo na trasie Tokio Narita - Moskwa Domodedowo boeingami 787-8, natomiast Aeroflot obsługuje codzienne loty z Moskwy Szeremietiewo do Tokio Narity airbusami A330-300. 

fot. Piotr Bożyk, Tomasz Śniedziewskigość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie