×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Global Blue przedstawia aplikację Shop Tax Free


Firma Global Blue przedstawiła nową i ulepszoną aplikację Shop Tax Free, która jest cyfrowym przewodnikiem oraz asystentem zakupów tax free. 

Nowa aplikacja dostępna jest w trzech językach: angielskim, rosyjskim oraz mandaryńskim. Jak zapewniają jej twórcy, aplikacja jest najnowszym udogodnieniem spośród serii innowacji cyfrowych wprowadzonych przez Global Blue, skierowana szczególnie do grupy konsumentów określanych jako “global shoppers”. Aplikacja oferuje im wszystkie narzędzia, jakie potrzebują by planować zakupy, kupować oraz ubiegać się o zwrot podatków. 

Według Global Blue, dla tej grupy konsumentów, która w ciągu ostatnich 24 miesięcy co najmniej trzykrotnie dokonała zakupów tax free, szczególnie ważny jest szybki dostęp oraz łatwość użytkowania są szczególnie ważne. Grupa to łącznie 8 proc. kupujących, jednak wartość transakcji dokonywanych przez tę grupę to 40 proc. łącznej wartości zakupów dokonywanych w ciągu ostatnich 24 miesięcy. 


Dla pozostałych kupujących, którzy nie posiadają tak dużej wiedzy na temat zakupów tax free, aplikacja oferuje moduł Mobile Customer Care, który za pomocą e-maili oraz wiadomości SMS aktywowanych przez aplikację, krok po kroku prowadzi ich przez zakupy tax free oraz informuje o kolejnych działaniach, które muszą podjąć. Ta grupa konsumentów to 92 proc. kupujących, których wydatki w ciągu ostatnich 24 miesięcy odpowiadają 60 proc. wartości wszystkich transakcji. 

Aplikacja zawiera szereg narzędzi pozwalających zarządzać zakupami tax free. Śledzenie zwrotów dostępne jest za pomocą pojedynczego przycisku i pozwala na otrzymywanie powiadomień o zwrotach. Nawigacja w aplikacji kieruje kupującego do najbliższego biura celnego oraz zwrotu podatków.Narzędzie Global Blue’s Refund Calculator uaktualnia na bierząco kurs wymiany walut, z kolei dzięki funkcjom informacji konsumenci zdobędą informacje na temat minimalnej wartości transakcji objętej programem tax free oraz poznają lokalne zasady zakupów. 

Bardzo wygodną funkcją aplikacji jest możliwość stworzenia wirtualnego formularza zakupów Global Blue’s Shop Tax Free Card. Tworzenie tego dokumentu, akceptowanego w ponad 300 tys. sklepów na całym świecie, dokonuje się przez zeskanowanie strony paszportu przy użyciu kamery, dzięki niemu można uniknąć konieczności czasochłonnego wypełniania formularzy dokumentu w sklepie. Wypełniony wirtualny formularz może być przechowywany w aplikacji Apple Wallet. 


Osoby, które wybierając się do innego kraju planują zakup z góry upatrzonego produktu z pewnością docenią wyszukiwarkę sklepów porządkowanych według miast, nazw sklepów lub marek produktów. Wyszukiwarka poinformuje także o promocjach. 

Nowa aplikacja działa na systemach operacyjnych iOS oraz Android i dostępna jest do pobrania w App Store oraz Google Play Store.

fot. Global Bluegość_e108a - Profil
gość_e108a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie