" />

Aukcje charytatywne pracowników Brussels Airlines

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
27 listopada 2017 09:00
Lot w kabinie z załogą czy jeden dzień z personelem pokładowym. Te niezwykłe doświadczenia można wylicytować w aukcjach charytatywnych zorganizowanych przez pracowników Brussels Airlines.
Reklama
Piloci oraz członkowie personelu pokładowego Brussels Airlines, włączyli się osobiście do wsparcia działań na rzecz fundacji b.foundation, stworzonej przez belgijskiego przewoźnika na rzecz zbiórki pieniędzy potrzebnych na pomoc humanitarną w Afryce.

Brussels Airlines ma silny związek z Afryką. Oprócz ponad 60 lotów tygodniowo na kontynent afrykański, z Afryką związanych jest wielu pracowników belgijskiego przewoźnika. Wielu z nich organizuje i wspiera inicjatywy humanitarne mające na celu pomoc afrykańskim krajom, do których latają linie Brussels Airlines.

Największą inicjatywą fundacji jest Bike for Africa: co dwa lata 70 pracowników i przyjaciół Brussels Airlines podróżuje do innego kraju afrykańskiego, aby odbyć wycieczkę rowerową. Dzięki temu fundacja ma możliwość zebrać niezbędne fundusze. To doświadczenie pozwala im naprawdę połączyć się z krajem i jego ludnością w sposób, który nie jest możliwy w inny sposób. Na ostatnim rajdzie zebrano 200 000 euro, które w tym roku trafią do Mercy Ships, statku szpitalnego, który zapewnia miejscowym opiekę medyczną wzdłuż afrykańskiego zachodniego wybrzeża.

W tym roku niektórzy rowerzyści wpadli na pomysł, aby wylicytować jeden dzień z życia pracownika Brussels Airlines, aby zebrać fundusze na Bike for Africa. Kapitan i instruktor Niki V. oferuje dwugodzinną sesję w symulatorze lotów w CAE Academy. Jego żona, a także kapitan Kirsten P. zabierze osobę która wygra aukcje w podróż. Jednak nie będzie to zwykłe miejsce w samolocie, zwycięzca aukcji zajmie miejsce w kokpicie na tzw. jumpseat. Stewardesa Uli V. i Steven F. oddały na licytacje możliwość spędzenia jednego dnia z załogą, gdzie doświadczą pracy i życia członka personelu pokładowego z pierwszej ręki. Inżynier Walter zabierze zwycięzce swojej aukcji na zwiedzanie hangaru konserwacyjnego Brussels Airlines. I wreszcie, Ozark Henry, uczestnik Bike for Africa, wyda kameralny koncert fortepianowy pod skrzydłami samolotu Airbus A330 w hangarze Brussels Airlines.

Oferty na aukcję Bike for Africa można składać do 12 grudnia do północy na stronie fundacji.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy