×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Upadły Monarch wygrał prawo do sprzedaży slotów


Firma KPMG, zarządca zbankrutowanej brytyjskiej linii Monarch, wygrała w sądzie apelacyjnym prawo do zarządzania slotami przewoźnika. To szansa na uzyskanie przychodów, które pozwolą spłacić akcjonariuszy.


Brytyjski przewoźnik wyspecjalizowany w trasach wakacyjnych zbankrutował na początku października br. Wierzyciele firmy, w tym właściciel fundusz Greybull Capital, liczyli, że uda im się odzyskać pieniądze dzięki sprzedaży wartościowych slotów, czyli praw do lądowania na lotniskach, które należały do Monarch Airlines. 

Początkowo brytyjski sąd uznał, że sloty należące do Monarch powinny wrócić w zarząd firmy ACL, koordynatora lotnisk w Wielkiej Brytanii, a następnie rozdzielone za darmo innym przewoźnikom. Priorytet mieli mieć nowi gracze na tych lotniskach. Sąd apelacyjny przywrócił jednak prawo do zarządzania slotami firmie KPMG, która zarządza majątkiem upadłego Monarchu. 

Szczególnie wartościowe są sloty na lotnisku Londyn-Gatwick, gdzie w godzinach szczytu brakuje wolnej przepustowości. Monarch dysponował także zezwoleniami na lotnisku Londyn-Luton. Sloty w Manchesterze, Birmingham i Leeds-Bradford wróciły do firmy ACL. Jednak sprzedaż zezwoleń na dwóch lotniskach londyńskich może przynieść wierzycielom Monarchu nawet 60 mln funtów. gość_7c84a - Profil
gość_7c84a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie