Upadły Monarch wygrał prawo do sprzedaży slotów

25 listopada 2017 10:00
1 komentarz
Firma KPMG, zarządca zbankrutowanej brytyjskiej linii Monarch, wygrała w sądzie apelacyjnym prawo do zarządzania slotami przewoźnika. To szansa na uzyskanie przychodów, które pozwolą spłacić akcjonariuszy.
Reklama
Brytyjski przewoźnik wyspecjalizowany w trasach wakacyjnych zbankrutował na początku października br. Wierzyciele firmy, w tym właściciel fundusz Greybull Capital, liczyli, że uda im się odzyskać pieniądze dzięki sprzedaży wartościowych slotów, czyli praw do lądowania na lotniskach, które należały do Monarch Airlines.

Początkowo brytyjski sąd uznał, że sloty należące do Monarch powinny wrócić w zarząd firmy ACL, koordynatora lotnisk w Wielkiej Brytanii, a następnie rozdzielone za darmo innym przewoźnikom. Priorytet mieli mieć nowi gracze na tych lotniskach. Sąd apelacyjny przywrócił jednak prawo do zarządzania slotami firmie KPMG, która zarządza majątkiem upadłego Monarchu.

Szczególnie wartościowe są sloty na lotnisku Londyn-Gatwick, gdzie w godzinach szczytu brakuje wolnej przepustowości. Monarch dysponował także zezwoleniami na lotnisku Londyn-Luton. Sloty w Manchesterze, Birmingham i Leeds-Bradford wróciły do firmy ACL. Jednak sprzedaż zezwoleń na dwóch lotniskach londyńskich może przynieść wierzycielom Monarchu nawet 60 mln funtów.

Ostatnie komentarze

filipsta1 2017-11-25 12:11   
filipsta1 - Profil filipsta1
W Birmingham 6 linii kupiło sloty Monarch. Jednym z nich jest Primera Air.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy