OK Airways kupują pięć boeingów 787-9

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
24 listopada 2017 13:30
Prywatny przewoźnik z Chin, linie lotnicze OK Airways, sfinalizował zakup pięciu boeingów 787-9, wartych zgodnie z ceną katalogową 1,4 mld dolarów.
Reklama

Linie OK Airways podpisały przedwstępną umowę zakupu pięciu Dreamlinerów podczas targów lotniczych w Paryżu, w czerwcu tego roku. Wtedy też przewoźnik zamówił siedem boeingów 737-8 MAX oraz osiem boeingów 737-10 MAX. Finalizacja tamtego zamówienia boeingów 787-9, która musi być jeszcze zaaprobowana przez władze Chin, została ogłoszona w czwartek (23.11) przez przedstawicieli przewoźnika oraz producenta.

Linie OK Airways rozpoczęły operacje lotnicze w formule przewoźnika niskokosztowego w 2005 r. W grudniu 2008 r. zostały zamknięte na okres miesiąca, po czym wznowiły operacje. Obecnie przewoźnik, którego główna baza mieści się w mieście Tianjin, a dwa pozostałe huby w Changsa oraz Xi'an obsługuje loty na 70 kierunkach w Chinach oraz kilku kierunków za granicą - ze swoich hubów wykonuje operacje do 43 miast w Chinach, 4 miast w Japonii, w tym do Tokio-Hanedy oraz Osaki, do Czedżu w Korei Południowej, Bangkoku, Krabi i Phuket w Tajlandii, Da Nang w Wietnamie oraz Denpasar w Indonezji, wykorzystując flotę 26 boeingów 737.

Nowo zamówione boeingi 787-9 będą pierwszymi szerokokadłubowymi samolotami we flocie przewoźnika.

- Dzisiejsze zamówienie zupełnie nowych, super efektywnych Deamlinerów 787-9 wzmocni pozycję OK, pozwalając na ekspansję na rynku połączeń dalekodystansowych. Staramy się inwestować w naszą flotę, tak aby wyprzedzać rynek i poprawić komfort podróży naszych pasażerów - powiedział Li Zongling, prezydent OK Airways.


fot. Boeing
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama