Irak szuka dostawców i inwestorów dla lotnisk

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
23 listopada 2017 08:30
Irackie Ministerstwo Transportu wraz z irackim Urzędem Lotnictwa Cywilnego i narodowym przewoźnikiem lotniczym Iraqi Airways zorganizuje w kwietniu 2018 r. konferencję poświęconą rozwojowi branży lotniczej w tym kraju.
Reklama

Jednym z celów konferencji IAAF (Iraqi Airports Aviation Forum) jest pozyskanie nowych kontrahentów, których zachęcić do inwestowania w Iraku miałaby między innymi postępująca od kilku lat modernizacja i rozbudowa obecnych portów lotniczych w: Bagdadzie, Basrze, Najaf, Nasriyah, Erbil oraz Sulaimaniyah. W sumie Irak zamierza wydać 20 mld dolarów na rozwój infrastruktury lotniczej i 2 mld dolarów na program modernizacji floty narodowego przewoźnika Iraqi Airways.

Jak podkreślają organizatorzy, w Iraku sytuacja polityczna w ciągu ostatnich lat znacząco się poprawiła, a zawarte z krajami ościennymi dwustronne umowy handlowe ułatwiają znacznie rozwój gospodarczy.

W tym dwudniowym wydarzeniu, które odbędzie się na międzynarodowym lotnisku w Bagdadzie, w dniach 11-12 kwietnia 2018 r., udział weźmie ponad 70 wystawców zarówno z branży lotniczej jak i branży kosmonautycznej, którzy zaprezentują swoje bieżące projekty oraz oferty. Na konferencji ma gościć 200 delegatów i 1500 odwiedzających z 16 krajów świata.

Gwałtownie rosnąca branża lotnicza w Iraku może być okazją dla polskich dostawców np. sprzętu lotniskowego czy oprogramowania do ekspansji na ten rynek.
Reklama
Tagi
bagdad irak

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama