Ryanair poszerza ofertę lotów łączonych w Bergamo

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
23 listopada 2017 09:00
Irlandzka linia poinformowała o poszerzeniu oferty lotów łączonych z Bergamo. Od środy (22.11) pasażerowie mogą rezerwować loty na 131 trasach.
Reklama
Usługa lotów łączonych Ryanaira umożliwia tranzyt wewnątrz lotniska bez opuszczania strefy zastrzeżonej oraz nadanie bagażu do miejsca docelowego bez konieczności odbioru i jego ponownego nadania, jak również otrzymanie jednego potwierdzenia rezerwacji na oba odcinki lotu łączonego. Obecnie dotyczy ona lotów przez dwa porty lotnicze we Włoszech - Rzym-Fiumicino i Mediolan-Bergamo.

- Cieszymy się bardzo mogąc rozszerzyć naszą ofertę lotów łączonych w Mediolanie Bergamo o kolejne 31 tras. Pasażerowie Ryanaira będą mogli korzystać ze 131 tras łączonych (a liczba ta może potencjalnie wzrosnąć do 300). Dzięki nowym trasom łączonym najdalsze zakątki Włoch staną się osiągalne dla większej liczby Europejczyków. Pasażerowie lotów łączonych wygodnie przesiądą się w Mediolanie Bergamo bez konieczności opuszczania strefy zastrzeżonej lotniska oraz odbioru i ponownego nadania bagażu - powiedział David O'Brien, dyrektor handlowy Ryanair.

Nowe trasy objęte usługą lotów łączonych to głównie kierunki włoskie, tj. Bari, Brindisi, Cagliari, Katania, Lamezia Terme czy Neapol, ale także hiszpańskie: Ibiza, Saragossa czy Walencja. Warto podkreślić, że dzięki wprowadzonym zmianom z wygodną przesiadką będzie można dolecieć z Krakowa do Palermo.

Ryanair uruchomił bazę przesiadkową w Bergamo w czerwcu br. jako swoje drugie centrum po Rzymie-Fiumicino. Początkowo ofertą było objętych jedynie 25 tras, w tym żadna z Polski. Potem linia objęła ofertą loty z Krakowa do trzech włoskich miast, teraz jest ich już cztery. Żadne inne polskie miasto nie jest objęte ofertą.

Sprzedając bilety przesiadkowe Ryanair gwarantuje transfer nawet w przypadku opóźnienia lub odwołania pierwszego lotu oraz transfer bagażu. Linia nie dostosowuje jednak rozkładów, co tłumaczy chaotyczny i nierówny układ możliwych połączeń.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy