Emirates w sojuszu z linią Qantas

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
17 stycznia 2013 17:15
6 komentarzy
Reklama

Dziś (17.01) Australijski Urząd do spraw Konkurencji i Konsumentów (ACCC) wydał tymczasową zgodę na zawarcie sojuszu pomiędzy liniami Emirates i Qantas. Do sfinalizowania partnerstwa pomiędzy przewoźnikami wymagana jest jeszcze ostateczna zgoda ze strony ACCC, która spodziewana jest w marcu.- Wstępna zgoda Urzędu pozwoli Emirates i Qantas przygotować się do oferowania klientom wspólnych usług już od pierwszego dnia partnerstwa. Sojusz Emirates i Qantas zapewni pasażerom obu linii nieograniczony dostęp do połączonych siatek lotów i pełnego wachlarza usług, włączając w to unikatowe doświadczenie, jakim są podróże Airbusem A380 - powiedział Tim Clark, prezes Emirates.

Wspólne taryfy dostępne na połączonej siatce lotów dotyczące podróży rozpoczynających się po kwietniu 2013 powinny zostać udostępnione do sprzedaży w ciągu najbliższych tygodni, kiedy przewoźnicy porozumieją się w sprawie polityki cenowej. Usługi te również będą wymagały wydania zgody przez odpowiednie organy, w tym przez Australijski Urząd ds. Konkurencji i Konsumentów ACCC.
- Zgoda wydana została dwa tygodnie po tym, jak nasz pierwszy samolot odleciał z nowej Hali A na lotnisku w Dubaju, skonstruowanej specjalnie na potrzeby Airbusów A380, nowego domu naszych flagowych maszyn. Pasażerowie Qantas podróżujący A380 z Australii będą mogli także cieszyć się dostępem do komfortu, wygody i szerokiego wyboru usług, jakie oferuje Hala A, zanim przesiądą się na loty do jednego z miejsc z naszej dynamicznie rozwijającej się siatki połączeń - dodał Clark.

Fot. Piotr Bożyk, Qantas
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2013-01-18 23:14   
mietek - Profil mietek
Ja bym obstawial, że to Emirates stworzy swój własny sojusz powoli. Formalnie lub nie.
krzysiekl 2013-01-18 08:54   
krzysiekl - Profil krzysiekl
podejrzewam, że Emirates nie będzie myśleć o żadnym sojuszu tylko będzie zawierał partnerstwa z różnymi liniami (takimi które uzupełniają ich ofertę lub mogą wzmocnić ich pozycję) niezależnie od tego w jakim sojuszu one są. Sojusze będą uparcie ignorowane;) Choć teoretycznie kiedyś może z tego wyjść jakiś sojusz.
jezusmaria 2013-01-17 21:14   
jezusmaria - Profil jezusmaria
Ponadto w szeregi Oneworld dołączy prawdopodobnie od sierpnia "odwieczny" rywal Emirates - Qatar Airways. Będzie więc można zbierać mile mając berlińską kartę zarówno w Etihad jak i Qatar. Ale aby nie wszystko było tak oczywiste, Air Berlin code-share z Air France-KLM. Nic nie jest takie oczywiste w dzisiejszych czasach :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama