Większe Dreamlinery LOT-u polecą głównie do Ameryki

22 listopada 2017 11:20
36 komentarzy
Pierwszy większy boeing 787-9 Dreamliner w barwach LOT-u rozpocznie loty z pasażerami na przełomie marca i kwietnia 2018 r. Model ten będzie wykorzystywany najpierw na trasie do Chicago, a potem do Nowego Jorku-JFK i Toronto.
Reklama
Nowe samoloty polecą do Nowego Jorku-JFK od początku maja, a do Toronto - od początku lipca. Dodatkowo samoloty tego typu mogą być wykorzystywane na wybranych rejsach do Seulu.

LOT odbierze w przyszłym roku trzy boeingi 787-9 Dreamliner, które dołączą do floty ośmiu mniejszych Dreamlinerów w wariancie -8. Nowe samoloty będą mogły przewozić 294 pasażerów, czyli o 42 więcej niż 787-8. Czwarty 787-9 dołączy do floty przewoźnika w 2019 r.

Podaż miejsc w klasie biznes wzrośnie aż o jedną trzecią - z 18 do 24 miejsc. Układ (2-2-2) i rodzaj foteli pozostanie bez zmian - nadal będą one rozkładały się do pozycji całkowicie płaskiej. Jedyną zmianą będzie zamontowanie monitorów dla pasażerów w pierwszym rzędzie na przedniej ścianie kabiny. Tym samym nie będzie potrzeby instalowania monitorów chowanych w podłokietnikach, które są mniejsze i mniej komfortowe dla podróżnych.


W klasie ekonomicznej premium będzie tyle samo miejsc, co obecnie, czyli 21 - jednak nieco wzrośnie komfort podróży dla pasażerów w tej klasie. LOT zwiększy odstęp między rzędami foteli z 38 do 42 cali. Fotele nadal będą ustawione w systemie 2-3-2, nie zmieni się też możliwość ich odchylania. LOT zamontuje jednak dodatkową toaletę przeznaczoną specjalnie dla pasażerów podróżujących w klasie ekonomicznej premium.

W klasie ekonomicznej zostanie zamontowanych 249 foteli, czyli o 36 więcej niż w mniejszych Dreamlinerach. To oznacza wzrost podaży o 17 proc. LOT wyposaży samoloty w nowy typ foteli Zodiac Z300, które będą ustawione, podobnie jak w mniejszych Dreamlinerach, w układzie 3-3-3. Nowy typ fotela oznacza m.in. powiększenie indywidualnych ekranów z obecnych 8,9 cala do 10,6 cala.

Wszystkie fotele na pokładzie będą wyposażone w gniazdo sieciowe i port USB. LOT nie wspomina o udostępnieniu Wi-Fi na pokładzie, choć samoloty technicznie będą wyposażone w odpowiednie anteny. Samoloty będą napędzane silnikami Rolls-Royce Trent 1000, podobnie jak mniejsze Dreamlinery.

- LOT był pierwszą linią w Europie, która wprowadziła Boeinga 787 do swojej floty. To był mądry dalekowzroczny ruch, który do dziś procentuje. Dzisiaj Dreamliner to nasz flagowy samolot i filar floty dalekodystansowej. Pozyskiwanie kolejnych większych modeli B787 jest zgodne ze strategią zrównoważonego wzrostu spółki na lata 2016-2020 - mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Większe Dreamlinery oferują niższe koszty w przeliczeniu na pasażera oraz mają o 700 km większy zasięg niż model 787-8. Obecnie na świecie lata 266 boeingów 787-9 Dreamliner. Korzysta z nich 28 linii lotniczych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_18479 2017-11-30 17:32   
gość_18479 - Profil gość_18479
gosc_83076: czy Ty i ten drugi gość naprawdę nie jesteście w stanie przeczytać całości moich wypowiedzi? Powtarzam już chyba po raz czwarty, że taka obsługa w Locie nie powinna być miejsca. W Locie natomiast wielokrotnie widziałem, że stewardessy nie umieją sobie radzić w pewnych sytuacjach z pasażerami i zaczynają strzelać fochy. Więc proszę nie wciskajcie mi po raz kolejny, że to mi się podoba, a tym bardziej, że pracuję w Locie, bo to jest już w ogóle śmieszne. Za czepialstwo o drobnostki zaszufladkowałem Cię jako typowego Polaka-roszczeniowca, który po zaledwie dwóch lotach spisuje linię na straty, może taki nie jesteś, a trafiłeś na wyjątkowo złośliwą załogę, czort wie.
gość_83076 2017-11-30 15:25   
gość_83076 - Profil gość_83076
@ gość_06c6e:
To nie ja warczałem do tej pani tylko ona do mnie. A moja wina jest taka że przeszkodziłem im w wesołej rozmowie towarzyskiej chociaż powinny asystować przy wchodzeniu pasażerów na pokład nie mówiąc już o tym że zanim pasażerowie zaczęli wchodzić powinny zrobić jakiś przegląd kabiny. A poza tym dlaczego ja mam pełzać przed stewardesą i się uśmiechać bo coś było nie zrobione a ich w pobliżu nie ma przez 10 czy 15 minut bo są zajęte swoimi sprawami? Nie wystarczy jak poproszę? Jak takie coś Ci odpowiada to Twoja sprawa a jak lubisz gdy później personel Ci pokazuje że Cię nie lubi to tym bardziej. Różnicę między dobrą linią a dziadowską widać głównie wtedy gdy coś jest nie tak i trzeba się tym zająć i pomóc pasażerowi. Pasażera nie obchodzi czy to jest wina mechanika, poprzedniego pasażera czy też kogoś od sprzątania ma być zrobione i wszystko działać a jeśli nie to co się zdarza to personel powinien przynajmniej przeprosić za to i bez szemrania się tym zająć. Ale tak nie jest w LOT a Ty masz problem ze zrozumieniem tego i szukasz usprawiedliwienia dla nich nazywając mnie kretynem bo się do nich w trakcie jednego lotu zwracałem po angielsku. Wyrazy współczucia dla Ciebie bo jesteś po prostu cham i wcale bym się nie zdziwił gdybyś był pracownikiem LOT.

Dziękuję innym za zrozumienie i bardzo proszę skończcie już tą dyskusję bo to nie ma sensu. Jest całkiem możliwe że to jest ktoś z LOTu i będzie do upadłego próbował bronić LOT i jego pracowników a krytyków mieszać z błotem bo taka jest jego praca. Powodzenia.
gość_06c6e 2017-11-30 12:52   
gość_06c6e - Profil gość_06c6e
gosc_00546: chłopie, przeczytaj moją wypowiedź do końca: przecież jak byk i nie pierwszy raz napisałem, że obsługa zachowała się wobec gościa nieprofesjonalnie. O każdego pasażera trzeba chuchać i dmuchać tak jak to jest w innych liniach. Ja tego gościa nie próbuję umoralniać tylko próbuję wyjaśnić dlaczego akurat jego – moim zdaniem na podstawie krótkiego opisu - roszczeniowo-kombinatorska postawa - może trafić na problemy w zderzeniu z mentalnością obsługi LOT-u. Możesz mi wierzyć lub nie, ale mam na koncie ponad tysiąc rejsów (nie jako pracownik żadnej linii lotniczej hehe) i też przeżyłem niedziałające fotele, brud, przypadkowe ominięcia przez stewardessy i wiele innych mniejszych lub większych incydentów w różnych liniach. To jest psi obowiązek linii, by zapewnić czystość, fachową obsługę i dobrą atmosferę, ale zauważyłe, że czy i w jaki sposób zwróci się uwagę lub poprosi o pomoc ma bardzo duże znaczenie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy