LOT: Od kwietnia częściej do Tokio

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
17 listopada 2017 13:40
15 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT planują od sezonu letniego zwiększenie liczby lotów do Tokio Narity do pięciu tygodniowo - wynika z informacji Pasazer.com. Bilety na dodatkowe loty będą najprawdopodobniej dostępne w sprzedaży od poniedziałku (20.11).
Reklama

Do obecnie obsługiwanych lotów z Warszawy w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele zostanie dodany lot z Warszawy w soboty, który w drogę powrotną do Polski będzie wylatywał z Tokio w niedziele.

Obecnie samoloty LOT-u startują z Warszawy do Tokio o 14:40 i lądują w Japonii o 9:15. W drogę powrotną samolot startuje o 10:55, by wylądować na Lotnisku Chopina rozkładowo o 14:25.

Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały połączenie z Warszawy do Japonii w styczniu 2016 r. Uruchomienie lotów polskiej linii do Tokio i Seulu czytelnicy Pasazer.com uznali za lotnicze Wydarzenie 2016 r. Początkowo połączenie to realizowane było trzy razy w tygodniu. Od 3 lipca tego roku narodowy przewoźnik zwiększył częstotliwość lotów do stolicy Japonii do czterech rotacji tygodniowo.

- Średnie wypełnienie samolotów do i z Tokio przekracza 80 proc., co jest najlepszym dowodem na to, że połączenie LOT-u do Japonii jest potrzebne wielu pasażerom z Polski i regionu. Dodatkowy rejs pozwoli wygodniej planować swoją podróż i jeszcze bardziej uatrakcyjni ofertę polskiego przewoźnika - tłumaczył wtedy decyzję o zwiększeniu częstotliwości lotów do Tokio Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u.


Uzupełnienie rozkładu połączeń do Tokio to efekt stale rosnącego zainteresowania podróżami na trasach azjatyckich i to nie tylko wśród pasażerów z Polski i Japonii. LOT oferuje krótkie przesiadki przez hub na lotnisku Chopina w Warszawie i zapewnia tym samym pasażerom z wielu miast w regionie. Z połączenia LOT-u do Tokio korzystają pasażerowie podróżujący z i do Paryża, Pragi, Zurychu. Tel Awiwu, Budapesztu oraz Wiednia.

Dzięki umowie code-share z japońską linią ANA pasażerowie mogą podróżować na jedynym bilecie nie tylko do Tokio, ale również do innych japońskich miast - Sapporo, Sendai i Fukuoki.


Zwiększenie liczby lotów do pięciu tygodniowo wpłynie na poprawę atrakcyjności trasy, szczególnie wśród pasażerów biznesowych, dla których częstotliwość połączeń jest ważnym czynnikiem wyboru połączenia. Według naszych informacji już teraz na lotach do Tokio LOT może pochwalić się dobrym współczynnikiem wypełnienia w klasach premium.

Rozszerzenie połączeń do Tokio jest możliwe dzięki nowym Dreamlinerom w większym wariancie 787-9, które dołączą do floty LOT-u w marcu przyszłego roku. W maju narodowy przewoźnik rozszerzy siatkę połączeń o kolejny kierunek w Azji - Singapur.


fot. Tomasz Śniedziewski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kelo 2017-11-20 23:51   
Kelo - Profil Kelo
Pewnie jeszcze ten Seul wspominany miesiąc temu w artykule wzrośnie o 2 rotacje tygodniowo z 5 do 7. Wtedy to już będzie na przyszły sezon (nowe SIN 4x, więcej NRT +1, LAX +2, ICN +2 czyli łącznie +9 operacji tygodniowo z 12? jakie dwie maszyny mogą obrobić) Na upartego jeszcze by Hong Kong czy Shanghaj 3x weekly zmieścili dopełniając pełne zagospodarowanie warszawskich maszyn.
gość_bb6a5 2017-11-20 19:53   
gość_bb6a5 - Profil gość_bb6a5
już potwierdzone, w systemie LOT-u jest już piąty rejs w soboty ! BRAWO LOT !!!
gość_bc921 2017-11-20 18:09   
gość_bc921 - Profil gość_bc921
Tokio jest już 5x w systemach. I jednocześnie LAX 6x
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama