×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Od kwietnia częściej do Tokio


Polskie Linie Lotnicze LOT planują od sezonu letniego zwiększenie liczby lotów do Tokio Narity do pięciu tygodniowo - wynika z informacji Pasazer.com. Bilety na dodatkowe loty będą najprawdopodobniej dostępne w sprzedaży od poniedziałku (20.11).


Do obecnie obsługiwanych lotów z Warszawy w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele zostanie dodany lot z Warszawy w soboty, który w drogę powrotną do Polski będzie wylatywał z Tokio w niedziele.

Obecnie samoloty LOT-u startują z Warszawy do Tokio o 14:40 i lądują w Japonii o 9:15. W drogę powrotną samolot startuje o 10:55, by wylądować na Lotnisku Chopina rozkładowo o 14:25. 

Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały połączenie z Warszawy do Japonii w styczniu 2016 r. Uruchomienie lotów polskiej linii do Tokio i Seulu czytelnicy Pasazer.com uznali za lotnicze Wydarzenie 2016 r. Początkowo połączenie to realizowane było trzy razy w tygodniu. Od 3 lipca tego roku narodowy przewoźnik zwiększył częstotliwość lotów do stolicy Japonii do czterech rotacji tygodniowo.

- Średnie wypełnienie samolotów do i z Tokio przekracza 80 proc., co jest najlepszym dowodem na to, że połączenie LOT-u do Japonii jest potrzebne wielu pasażerom z Polski i regionu. Dodatkowy rejs pozwoli wygodniej planować swoją podróż i jeszcze bardziej uatrakcyjni ofertę polskiego przewoźnika - tłumaczył wtedy decyzję o zwiększeniu częstotliwości lotów do Tokio Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u. 


Uzupełnienie rozkładu połączeń do Tokio to efekt stale rosnącego zainteresowania podróżami na trasach azjatyckich i to nie tylko wśród pasażerów z Polski i Japonii. LOT oferuje krótkie przesiadki przez hub na lotnisku Chopina w Warszawie i zapewnia tym samym pasażerom z wielu miast w regionie. Z połączenia LOT-u do Tokio korzystają pasażerowie podróżujący z i do Paryża, Pragi, Zurychu. Tel Awiwu, Budapesztu oraz Wiednia.  

Dzięki umowie code-share z japońską linią ANA pasażerowie mogą podróżować na jedynym bilecie nie tylko do Tokio, ale również do innych japońskich miast - Sapporo, Sendai i Fukuoki.


Zwiększenie liczby lotów do pięciu tygodniowo wpłynie na poprawę atrakcyjności trasy, szczególnie wśród pasażerów biznesowych, dla których częstotliwość połączeń jest ważnym czynnikiem wyboru połączenia. Według naszych informacji już teraz na lotach do Tokio LOT może pochwalić się dobrym współczynnikiem wypełnienia w klasach premium.

Rozszerzenie połączeń do Tokio jest możliwe dzięki nowym Dreamlinerom w większym wariancie 787-9, które dołączą do floty LOT-u w marcu przyszłego roku. W maju narodowy przewoźnik rozszerzy siatkę połączeń o kolejny kierunek w Azji - Singapur.


fot. Tomasz Śniedziewski


gość_43ad7 - Profil
gość_43ad7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie