LOT poleci do Singapuru od maja

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 listopada 2017 10:20
57 komentarzy
Od 15 maja 2018 r. LOT uruchomi bezpośrednie połączenie z Warszawy do Singapuru. Najpierw będzie obsługiwane trzy razy w tygodniu, a od lipca - cztery razy.
Reklama

Będzie to piąta bezpośrednia trasa do Azji, w tym czwarta dalekodystansowa - po Pekinie, Seulu-Incheon i Tokio-Naricie.

Wyloty z Warszawy zaplanowano na wtorki, czwartki i soboty, a od lipca także poniedziałki, na godzinę 23:00. Samolot wyląduje na lotnisku w Changi o 17:15. W kierunku powrotnym samolot wystartuje w poniedziałki, czwartki i soboty (a potem także środy) o 0:05, by wylądować na Lotnisku Chopina o 6:15. Rejs potrwa zatem nieco ponad jedenaście godzin do Singapuru i ok. trzynastu godzin w kierunku powrotnym.
- Między Europą a Singapurem podróżuje prawie 3 mln pasażerów rocznie. Kraj ten jest bramą dla dalszych podróży w głąb Azji a nawet do Australii i Oceanii. Jesteśmy pewni, że uruchomienie nowego połączenia LOT-u stwarza doskonałą okazję dla pasażerów z Europy Środkowo-Wschodniej i nie tylko, by odwiedzić Singapur i przekonać się licznych zaletach tego egzotycznego i świetnie rozwiniętego kraju - mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Wszystkie połączenia będą obsługiwane boeingami 787-8 Dreamliner w trzyklasowej konfiguracji pokładu z 252 miejscami na pokładzie. W przypadku większego popytu możliwe są jednak podmiany na większy model 787-9.

- Dotrzymujemy słowa, uruchamiając nowe połączenie do Azji Południowo-Wschodniej - mekki wielu turystów, ale i jednego z najbardziej rozwiniętych ośrodków biznesowych świata. Jesteśmy przekonani, że to nowe połączenie przypadnie do gustu pasażerom. Za sprawą dogodnego rozkładu i nowoczesnych Dreamlinerów jest to najwygodniejsza oferta z Europy Środkowej do Singapuru - dodaje Milczarski.

Obecnie nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z Europy Środkowo-Wschodniej do Singapuru. Pozbawione lotów do tego państwa-miasta są m.in. Wiedeń, Praga czy Berlin. Linie Singapore Airlines latają w sezonie zimowym 2018 r. m.in. do Moskwy-Domodiedowa, Dusseldorfu, Frankfurtu, Monachium, Zurychu i Kopenhagi, Finnair oferuje połączenie z Helsinek, Lufthansa - z Frankfurtu, a Swiss - z Zurychu.

#doprecyzowanie informacji o wariancie Dreamlinera#
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a4e94 2017-11-25 08:45   
gość_a4e94 - Profil gość_a4e94
@gość_6138d
LOT ma takie godziny jakie są potrzebne by obsłużyć Singapur zgodnie z logiką i europejskimi falami które tam przylatują. Wylot z Europy późnym wieczorem, przylot do SIN następnego dnia po południu, kilkugodzinny stop i wylot późnym wieczorem do WAW z przylotem wcześnie rano. W styczniu lecę do SIN z AF i jest dokładnie tak samo. Tak wiec to żaden cud wykorzystujący Okęcie ze strony LOT, to wymóg tej trasy.
gość_6138d 2017-11-22 09:23   
gość_6138d - Profil gość_6138d
Widzę, że mimo tylu wpisów jeszcze nikt nie podjął tematu zależności między połączeniem do Singapuru a możliwościami lotniska na Okęciu. Wyloty zaplanowano na godz. 23:00, a powroty na 6:15 rano. To raczej nie jest przypadek, że LOT otwiera połączenie w godzinach innych, niż fala większości dalekodystansowych przylotów i odlotów. Jest to sposób na ominięcie tłoku w strefie non Schengen na Okęciu. Myślę, że to także był jeden z argumentów za otwarciem połączenia właśnie do Singapuru, a nie gdzie indziej.
gość_251b0 2017-11-19 21:29   
gość_251b0 - Profil gość_251b0
gość_144c3: zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama