×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleci do Singapuru od maja


Od 15 maja 2018 r. LOT uruchomi bezpośrednie połączenie z Warszawy do Singapuru. Najpierw będzie obsługiwane trzy razy w tygodniu, a od lipca - cztery razy.Będzie to piąta bezpośrednia trasa do Azji, w tym czwarta dalekodystansowa - po Pekinie, Seulu-Incheon i Tokio-Naricie. 

Wyloty z Warszawy zaplanowano na wtorki, czwartki i soboty, a od lipca także poniedziałki, na godzinę 23:00. Samolot wyląduje na lotnisku w Changi o 17:15. W kierunku powrotnym samolot wystartuje w poniedziałki, czwartki i soboty (a potem także środy) o 0:05, by wylądować na Lotnisku Chopina o 6:15. Rejs potrwa zatem nieco ponad jedenaście godzin do Singapuru i ok. trzynastu godzin w kierunku powrotnym.
- Między Europą a Singapurem podróżuje prawie 3 mln pasażerów rocznie. Kraj ten jest bramą dla dalszych podróży w głąb Azji a nawet do Australii i Oceanii. Jesteśmy pewni, że uruchomienie nowego połączenia LOT-u stwarza doskonałą okazję dla pasażerów z Europy Środkowo-Wschodniej i nie tylko, by odwiedzić Singapur i przekonać się licznych zaletach tego egzotycznego i świetnie rozwiniętego kraju - mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u. 

Wszystkie połączenia będą obsługiwane boeingami 787-8 Dreamliner w trzyklasowej konfiguracji pokładu z 252 miejscami na pokładzie. W przypadku większego popytu możliwe są jednak podmiany na większy model 787-9.

- Dotrzymujemy słowa, uruchamiając nowe połączenie do Azji Południowo-Wschodniej - mekki wielu turystów, ale i jednego z najbardziej rozwiniętych ośrodków biznesowych świata. Jesteśmy przekonani, że to nowe połączenie przypadnie do gustu pasażerom. Za sprawą dogodnego rozkładu i nowoczesnych Dreamlinerów jest to najwygodniejsza oferta z Europy Środkowej do Singapuru - dodaje Milczarski.

Obecnie nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z Europy Środkowo-Wschodniej do Singapuru. Pozbawione lotów do tego państwa-miasta są m.in. Wiedeń, Praga czy Berlin. Linie Singapore Airlines latają w sezonie zimowym 2018 r. m.in. do Moskwy-Domodiedowa, Dusseldorfu, Frankfurtu, Monachium, Zurychu i Kopenhagi, Finnair oferuje połączenie z Helsinek, Lufthansa - z Frankfurtu, a Swiss - z Zurychu.

#doprecyzowanie informacji o wariancie Dreamlinera#gość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie