Emirates chce gwarancji od Airbusa przez zamówieniem A380

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
15 listopada 2017 12:40
Emirates zamówią kolejne airbusy A380 tylko wtedy, jeśli producent zagwarantuje kontynuację produkcji tych samolotów przez co najmniej kolejnych dziesięć lat - powiedział prezes przewoźnika w rozmowie z Reutersem.
Reklama

Podczas trwających targów Dubai Air Show Emirates jak dotąd nie złożyło spodziewanego zamówienia na kolejne airbusy A380. Prezes przewoźnika, sir Tim Clark, w rozmowie z Reutersem podkreślił, że nadal rozmawia z Airbusem. Jego warunkiem jest jednak gwarancja tego, że Airbus przez co najmniej dziesięć, a lepiej - piętnaście kolejnych lat będzie kontynuował produkcję największego pasażerskiego samolotu świata.

Clark podkreślił, że jeśli otrzyma taką gwarancję, jest gotów zainwestować w kolejne A380.

Przewoźnikowi zależy na utrzymaniu czynnej linii produkcyjnej, bo już teraz jest największym klientem programu A380. W przypadku złożenia kolejnego zamówienia Emirates ryzykowałyby problemy np. z dostępnością części zamiennych po zakończeniu produkcji.

Emirates zamówiły do tej pory 142 airbusy A380, z czego odebrały już 100. Na całym świecie Airbus sprzedał 317 SuperJumbo i dostarczył 216.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama