×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates chce gwarancji od Airbusa przez zamówieniem A380


Emirates zamówią kolejne airbusy A380 tylko wtedy, jeśli producent zagwarantuje kontynuację produkcji tych samolotów przez co najmniej kolejnych dziesięć lat - powiedział prezes przewoźnika w rozmowie z Reutersem.


Podczas trwających targów Dubai Air Show Emirates jak dotąd nie złożyło spodziewanego zamówienia na kolejne airbusy A380. Prezes przewoźnika, sir Tim Clark, w rozmowie z Reutersem podkreślił, że nadal rozmawia z Airbusem. Jego warunkiem jest jednak gwarancja tego, że Airbus przez co najmniej dziesięć, a lepiej - piętnaście kolejnych lat będzie kontynuował produkcję największego pasażerskiego samolotu świata. 

Clark podkreślił, że jeśli otrzyma taką gwarancję, jest gotów zainwestować w kolejne A380. 

Przewoźnikowi zależy na utrzymaniu czynnej linii produkcyjnej, bo już teraz jest największym klientem programu A380. W przypadku złożenia kolejnego zamówienia Emirates ryzykowałyby problemy np. z dostępnością części zamiennych po zakończeniu produkcji. 

Emirates zamówiły do tej pory 142 airbusy A380, z czego odebrały już 100. Na całym świecie Airbus sprzedał 317 SuperJumbo i dostarczył 216. 


Reklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie