×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian nadal nie ma zgody na loty transsyberyjskie


Podczas międzyrządowych rozmów norwesko-rosyjskich nie udało się rozwiązać kwestii dostępu do tras nad Syberią dla Norwegiana - informuje ch-aviation.com. To oznacza, że linia musi nadal latać do Azji okrężną trasą.


Obecna międzyrządowa umowa norwesko-rosyjska z 1956 r. daje wyłączność dostępu do tras transsyberyjskich linii SAS. Nad Rosją nie obowiązuje otwarte niebo - każda nowa linia musi uzyskać desygnację rządową do obsługi tras nad Syberią, a potem jeszcze wynegocjować odpowiednią liczbę zezwoleń i zapłacić za te prawa. Wpływy z tego tytułu są w dużej mierze przekazywane do kasy Aerofłotu. 

Nad Syberią wiodą najkrótsze trasy z Europy do Azji Wschodniej. 

Norwegian obecnie lata z Oslo, Kopenhagi i Sztokholmu do Bangkoku, jednak musi omijać Syberię. W przypadku lotów do Tajlandii jest to możliwe, choć wiąże się z niewielkim nadłożeniem trasy. Jednak w przypadku połączeń do Chin, Japonii czy Korei konieczność omijania Syberii w praktyce uniemożliwia rentowne wykonywanie tych operacji. 

Norwegian boryka się z podobnymi problemami w Hiszpanii - zgodnie z pochodzącą z czasów ZSRR umową, loty transsyberyjskie mogą być wykonywane jedynie z Madrytu. Tymczasem norweski przewoźnik chciałby latać na Daleki Wschód z Barcelony. 


Reklama


Booking.com
gość_821bc - Profil
gość_821bc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie