World Airways znów polecą

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 listopada 2017 09:00
Grupa amerykańskich inwestorów chce wskrzesić World Airways, jedną z najbardziej znanych upadłych marek lotniczych w Stanach. Spółka ma powstać na nowo jako niskokosztowy przewoźnik dalekodystansowy.
Reklama

Fundusz inwestycyjny 777 Partners z Miami kupił już prawa do marki World Airways i prowadzi obecnie rozmowy z Boeingiem na temat pozyskania pierwszych 10 samolotów z rodziny 787. Samoloty mają być wykorzystywane do uruchomienia siatki dalekodystansowych połączeń niskokosztowych z Los Angeles i Miami - z pierwszej z tych baz linia zamierza latać przede wszystkim do Azji, a z drugiej do Europy.

Wiceprezesem ds. marketingu nowej linii jest Freddie A. Laker, syn sir Freddiego Lakera, który z kolei był twórcą pierwszej na świecie linii niskokosztowej.

World Airways zamierzają współpracować z innymi liniami niskokosztowymi w zakresie dowożenia pasażerów do hubów przesiadkowych w Miami i Los Angeles. Dokładny plan biznesowy i wizerunek nowej liniii zostaną zaprezentowane w ciągu najbliższych tygodni.

Oryginalne linie World Airways zostały założone w 1948 r. jako przewoźnik czarterowy oferujący usługi na wysokim poziomie jakości. Przewoźnik był m.in. ważnym operatorem czarterów dla amerykańskiego wojska. Zbankrutował w 2014 r.
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama