×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Grupa Emirates zwiększyła zysk w I półroczu


Przychody Grupy Emirates w pierwszych sześciu miesiącach roku finansowego 2017-2018 wyniosły 49,4 mld AED (13,5 mld USD), o 6% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, kiedy wyniosły 46,5 mld AED (12,7 mld USD).


Grupa Emirates ogłosiła dzisiaj wyniki za pierwsze półrocze 2017-18. Grupa odnotowała stały wzrost przychodów i ponowny przyrost zysków w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim pomimo utrzymującej się presji na obniżanie marż, wyższych cen ropy i innych wyzwań stojących przed przewoźnikiem i całą branżą.  

Zaostrzająca się konkurencja zmusza nas do obniżania marż, ceny ropy wzrosły, a w wielu regionach świata trwa stagnacja gospodarcza i kryzys polityczny. Mimo to przychody i zyski Grupy zwiększyły się. Osłabienie dotychczas mocnego dolara amerykańskiego względem innych ważnych walut świata przyczyniło się do poprawy naszej rentowności. Korzyści przynoszą także różne rozwiązania wprowadzane w firmie w celu zwiększenia naszego potencjału i wydajności w oparciu o nowe technologie i metody pracy. Nadal będziemy starannie kontrolować koszty, jednocześnie inwestując w rozwój naszej grupy oraz najwyższej jakości produkty i usługi dla naszych klientów  - powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.


Po słabszym okresie w analogicznym okresie poprzedniego roku finansowego poprawie uległa rentowność Grupy, która w tym półroczu odnotowała zysk netto w wysokości 2,3 mld AED (631 mln USD), tj. większy o 77%.  Do tego wyniku przyczyniła się optymalizacja oferowania i rozwiązania zwiększające wydajność firmy, stabilny rozwój działalności i korzystniejszy kurs walut w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

Stan środków finansowych Grupy na dzień 30 września 2017 r. wynosił 18,9 mld AED (5,2 mld USD) w porównaniu z 19,1 mld AED (5,2 mld USD) w dniu 31 marca 2017 r.

Linia Emirates

W pierwszej połowie roku finansowego 2017-18 zysk netto linii Emirates wyniósł 1,7 mld AED (452 mln USD), o 111% więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Przychody Emirates, w tym inne przychody operacyjne, w wysokości 44,5 mld AED (12,1 mld USD) wzrosły o 6% w porównaniu z 41,9 mld AED (11,4 mld USD) w analogicznym okresie poprzedniego roku. Do tego wyniku przyczyniło się większe wykorzystanie miejsc, ścisła kontrola oferowania na poszczególnych trasach i umocnienie walut na kluczowych rynkach Emirates względem dolara amerykańskiego.

W dniach od 1 kwietnia do 30 września 2017 r. linie Emirates przewiozły 29,2 mln pasażerów, o 4% więcej w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku. Wielkość przewiezionego ładunku wzrosła o 5% do 1,3 mln tony, a zysk z przewozu towarów zwiększył się o 8%.


Całkowite oferowanie w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku finansowego wzrosło nieznacznie o 2% do 30,8 mld ATKM. Zdolność przewozowa mierzona wg liczby dostępnych miejsc przypadających na kilometr (ang. Available Seat Kilometres, ASKM) wzrosła o 3%, natomiast przepływ pasażerów mierzony wg przychodu z pasażerokilometra (ang. Revenue Passenger Kilometres, RPKM) zwiększył się o 5%. Średni współczynnik wypełnienia miejsc (ang. Passenger Seat Factor) wyniósł 77,2%, w porównaniu z 75,3% w roku ubiegłym.

Koszty operacyjne Emirates wzrosły o 4% przy zwiększeniu całkowitego oferowania o 2%. Ceny paliwa wzrosły średnio o 14% w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim, głównie ze względu na wzrost cen ropy (o 11% w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym) i zwiększenie dostaw paliwa o 3% w związku z rozwojem operacji lotniczych floty Emirates. Paliwo wciąż stanowi największą część kosztów ponoszonych przez linie – 26% kosztów operacyjnych, w porównaniu z 24% w pierwszym półroczu poprzedniego roku.

dnata

Spółka dnata stopniowo rozwija swoje oddziały, które obecnie znajdują się w 84 krajach. W pierwszej połowie roku 2017-2018 działalność międzynarodowa dnata stanowiła ponad 67% całkowitych przychodów spółki.

Przychody dnata, w tym inne przychody operacyjne, w wysokości 6,3 mld AED (1,7 mld USD) zwiększyły się o 7% w porównaniu z odnotowanym w zeszłym roku przychodem na poziomie 5,9 mld AED (1,6 mld USD).  

Całkowity zysk dnata wzrósł o 20% do 659 mln AED (180 mln USD).


Reklama


Booking.com
gość_821bc - Profil
gość_821bc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie