Przetarg na operatorów nowego lotniska w Pekinie

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
08 listopada 2017 09:00
Zarządzająca nowo powstającym lotniskiem w Pekinie firma Beijing Capital ACT ogłosił, iż planuje na styczeń mocno oczekiwany przez branżę travel retail przetarg na operatorów handlowych w tym porcie lotniczym.
Reklama

Zgodnie z planem nowe gigantyczne lotnisko dla Pekinu projektu znanej architekt Zahy Hadid zostanie otwarte w październiku 2019 r., stąd też operator obiektu już niedługo musi wyłonić operatora lub operatorów obiektu. Z uwagi na skalę projektu, przetarg ten wywołuje olbrzymie zainteresowanie pośród największych graczy w branży.

Firma Beijing Capital ACT poprosiła przedstawicieli firm z branży travel retail do uczestnictwa w dwudniowej konferencji promującej projekt, która odbędzie się w grudniu. W pierwszym dniu imprezy, 7 grudnia, odbędzie się prezentacja projektu podczas konferencji w hotelu Beijing Capital Airport Hilton oraz indywidualne spotkania z przedstawicielami firm branży travel retail. Drugiego dnia imprezy przedstawiciele firm travel retail zostaną oprowadzeni po placu budowy nowego lotniska.

Jak informuje operator lotniska, Beijing Capital ACT, start przetargu na operatora handlowego, który ma wyłonić zwycięzcę, który stworzy placówki handlowe na najwyższym światowym poziomie, przewidywany jest na styczeń 2018 r.

Łączna powierzchnia handlowa nowego lotniska ma wynosić 190 tys. m kw., z czego 127 tys. m kw. ma przypadać na przestrzeń handlową w strefie krajowej. Beijing Capital ACT poszukuje “innowacji w zakresie koncepcji, wizerunku, doświadczenia podróży oraz zastosowania nowych technologii.”


fot. Zaha Hadid Architects

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama