×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American wykorzystuje opcje na E175


American Airlines podpisały kontrakt na dostawę 10 samolotów typu embraer 175. Przewoźnik tym samym skorzysta z przysługującego mu prawa opcji, które zagwarantował sobie w 2013 r.


Wartość katalogowa złożonego zamówienia opiewa na kwotę 457 mln dolarów, a dostawę pierwszego samolotu przewidziano na początek przyszłego roku. Ostatni samolot w barwach największej linii lotniczej na świecie ma zostać dostarczony do połowy 2019 r.

To drugie w tym roku zamówienie na E-Jety, w którym American korzysta z prawa przysługujących mu opcji. W kwietniu br. przewoźnik domówił cztery samoloty tego typu, co oznacza, że po realizacji najnowszego kontraktu będzie mógł wykorzystywać 74 maszyny.

Podobnie jak ostatnio, E-Jety trafia do Envoy Air, spółki-córki American Airlines, obsługującej krótkie trasy regionalne. Maszyny będą posiadać konfigurację trzyklasową i zabierać na pokład łącznie 76 pasażerów.

Ze względu na doskonałą wydajność operacyjną, E175 okazał się właściwym rozwiązaniem dla Amerykanów. Kolejne zamówienie na maszyny tego typu pokazuje, że linie lotnicze mają zaufanie do Embraera i do E175 "- powiedział Charlie Hillis, wiceprezes ds. Sprzedaży i marketingu w Ameryce Północnej, Embraer Commercial Aviation.

Włączając zawartą umowę, Embraer od stycznia 2013 r. sprzedał liniom z Ameryki Północnej 390 maszyn typu embraer 175, co stanowiło 80 proc. wszystkich zamówień w segmencie samolotów regionalnych.gość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie