×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


JumboJety w British Airways do 2024 r.


Mimo wycofywania boeingów 747 przez coraz większą liczbę linii, w Europie samoloty te będzie można jeszcze podziwiać przez kilka lat. British Airways poinformowały, że będą je wykorzystywać do 2024 r.


Brytyjski przewoźnik posiada obecnie 36 boeingów 747-400 JumboJet, co czyni z niego największego użytkownika tych samolotów na świecie. Linia w przeciwieństwie m.in. do United, Garudy czy EVA Airways, na razie nie planuje ich wycofywania. 

British Airways poinformowały, że boeingi 747 będą wykorzystywane do 2024 r., choć będzie ich stopniowo ubywać. Do 2022 r. linia planuje wycofać 24 spośród 36 JumboJetów. Ostatni lot tego samolotu w barwach brytyjskiej linii jest wstępnie planowany na luty 2024 r. 

Linia zastępuje stare i nieefektywne ekonomicznie JumboJety mniejszymi airbusami A350 i boeingami 787, które pozwalają na częstsze loty także do mniej popularnych miast. 

British Airways wykorzystują boeingi 747 m.in. na 13 trasach do Stanów Zjednoczonych, czterech do Afryki oraz rejsach do Vancouver w Kanadzie i New Delhi w Indiach.


Reklama


Booking.com
gość_7e67e - Profil
gość_7e67e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie