Lufthansa chciałaby kolejnego hubu w Rzymie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
06 listopada 2017 08:30
1 komentarz
Jeśli Lufthansie uda się przejąć Alitalię, przewoźnik utrzyma hub w Rzymie-Fiumicino i będzie go traktował na równi z istniejącymi centrami przesiadkowymi grupy - zapowiedział prezes Lufthansa Group.
Reklama

W przypadku udanego przejęcia Alitalii Lufthansa Group planuje stworzyć w Rzymie-Fiumicino piąty hub dla koncernu, obok Frankfurtu, Monachium, Wiednia i Zurychu. Centrum przesiadkowym jest także Bruksela, ale jest ona traktowana jako "wyspecjalizowany" hub i obsługuje tylko wybrane kierunki.

Obecnie Alitalia obsługuje łącznie 15 tras dalekodystansowych z Rzymu-Fiumicino, w tym sześć tras do Ameryki Północnej, cztery do Ameryki Południowej oraz po jednej do Japonii, Korei Płd., Chin, Indii i na Malediwy.

Mediolańskie lotniska Linate i Malpensa miałyby z kolei stać się centrami dla niskokosztowego oddziału Eurowings. Ten należący do Lufthansa Group przewoźnik mógłby otworzyć trasy dalekodystansowe z lotniska Malpensa. Obecnie Alitalia lata z tego portu lotniczego na dwóch trasach międzykontynentalnych - do Nowego Jorku-JFK i Tokio-Narity.

Lufthansa Group jest jedną z siedmiu firm, które złożyły ofertę na przejęcie znajdującej się w zarządzie komisarycznym Alitalii. Potwierdzoną ofertę złożył także easyJet, natomiast tożsamość pozostałych pięciu oferentów pozostaje nieznana. Obecnie trwają analizy ofert.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_66a8b 2017-11-06 08:52   
gość_66a8b - Profil gość_66a8b
Lufthansa nakupuje i potem albo się udławi, albo będziemy mieć bilety o 100% droższe... Wszystko za milczącą zgodą tej antymonopolistycznej UE.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama