Air Canada odebrała pierwszego MAX-a

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
04 listopada 2017 10:30
Linia Air Canada odebrała pierwszego boeinga 737 MAX 8. Przewoźnik jeszcze w tym roku otrzyma drugą taką maszynę, a w I połowie 2018 r. - kolejnych 16.
Reklama

Przewoźnik zamierza w miarę odbierania kolejnych MAX-ów wycofywać z floty airbusy A320.

Nowe samoloty Boeinga posłużą m.in. do obsługi połączeń transatlantyckich. Zgodnie z danymi z systemu OAG Schedules Analyser, pierwsze loty tych maszyn do Europy zostały zaplanowane na dopiero 1 maja 2018 r., ale prawdopodobnie nastąpi to wcześniej. Wąskokadłubowe boeingi 737 MAX 8 kanadyjskiej spółki polecą m.in. do Dublina, Londynu-Heathrow i Shannon.

Linia Air Canada łącznie zamówiła 61 MAX-ów. Obecnie przewoźnik planuje odebrać 50 samolotów w wersji MAX 8 i 11 w większej wersji MAX 9, ale zgodnie z warunkami kontraktu Air Canada może zmienić liczbę maszyn w poszczególnych wersjach, a także dodać najmniejsze MAX-y 7.

Boeingi 737 najnowszej generacji latają już w Malindo Air, Lion Air, Southwest Airlines, Norwegianie i WestJecie. Jeszcze w tym roku pojawią się także we flocie LOT-u - pierwsza dostawa jest zaplanowana na początek grudnia.
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama