×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Canada odebrała pierwszego MAX-a


Linia Air Canada odebrała pierwszego boeinga 737 MAX 8. Przewoźnik jeszcze w tym roku otrzyma drugą taką maszynę, a w I połowie 2018 r. - kolejnych 16.Przewoźnik zamierza w miarę odbierania kolejnych MAX-ów wycofywać z floty airbusy A320. 

Nowe samoloty Boeinga posłużą m.in. do obsługi połączeń transatlantyckich. Zgodnie z danymi z systemu OAG Schedules Analyser, pierwsze loty tych maszyn do Europy zostały zaplanowane na dopiero 1 maja 2018 r., ale prawdopodobnie nastąpi to wcześniej. Wąskokadłubowe boeingi 737 MAX 8 kanadyjskiej spółki polecą m.in. do Dublina, Londynu-Heathrow i Shannon. 

Linia Air Canada łącznie zamówiła 61 MAX-ów. Obecnie przewoźnik planuje odebrać 50 samolotów w wersji MAX 8 i 11 w większej wersji MAX 9, ale zgodnie z warunkami kontraktu Air Canada może zmienić liczbę maszyn w poszczególnych wersjach, a także dodać najmniejsze MAX-y 7. 

Boeingi 737 najnowszej generacji latają już w Malindo Air, Lion Air, Southwest Airlines, Norwegianie i WestJecie. Jeszcze w tym roku pojawią się także we flocie LOT-u - pierwsza dostawa jest zaplanowana na początek grudnia.gość_adad5 - Profil
gość_adad5
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie