×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe kabiny Singapore Airlines


Singapore Airlines zaprezentowało nowe kabiny we wszystkich klasach, które zamontowane zostaną na pokładach airbusów A380. Linia idzie w ślady Etihad Airways i zaoferuje apartamenty w klasie pierwszej.


Linia z Singapuru zdecydowała się na odświeżenie kabiny we wszystkich klasach w tym samym czasie. Na razie wiadomo, że nowe kabiny będą montowane we flagowych airbusach A380. 


Spośród wszystkich zmian największe wrażenie robi nowa kabina pierwszej klasy. SuperJumbo zmieści na górnym pokładzie sześć apartamentów w konfiguracji 1-1. W środku pasażerowie znajdą odchylające się o 135 stopni fotele o szerokości 53 cm oraz łóżka o długości 193 cm. Całość dopełni 32-calowy dotykowy telewizor z systemem IFE. W kabinie znajdziemy również gniazdka oraz porty USB. Kabinę zaprojektowała firma Pierrejean Design Studio, a wyprodukowała firma Zodiac Aerospace.


Nowa kabina zapewni pasażerom maksimum prywatności oraz poczucie wyjątkowego luksusu w chmurach. Dodatkowo w razie potrzeby dwie kabiny będą mogły zostać połączone w jedną tworząc tym samym przestronną kabinę dla dwóch osób z obszernym łożem małżeńskim. 


Bez wątpienia nowa klasa pierwsza Singapore Airlines będzie konkurować z Etihad Airways i innymi liniami o miano najlepszego produktu w tym segmencie. Jednak nie zdecydował się na zamontowanie na pokładzie kabin prysznicowych, które mają linie Emirates i Etihad.


Pasażerowie będą musieli się zadowolić eleganckimi łazienkami. 


Produkt w klasie biznes również został gruntownie odświeżony. Airbusy A380 przyjmą na górny pokład 78 pasażerów podróżujących w tej klasie. Fotele będą ustawione w konfiguracji 1-2-1, dzięki czemu każdy pasażer będzie miał bezpośredni dostęp do przejścia. 


Odległość między fotelami wyniesie 127 cm, zaś szerokość samego siedzenia będzie równa 63 cm. Fotele będą rozkładać się do pozycji całkowicie leżącej, w której osiągną długość 198 cm. W klasie biznes dostępne będą również ekrany dotykowy IFE o przekątnej 18 cali z dostępem do gniazdek i portów USB. Także w tej klasie będzie istniała możliwość połączenia dwóch środkowych foteli w jedno łóżko. Projektantem jest firma JPA Design, a producentem - JAMCO Corporation.


W klasie ekonomicznej premium przewoźnik zaoferuje na dolnym pokładzie 44 miejsca w konfiguracji 2-4-2. Odległość między fotelami wyniesie 96 cm, zaś szerokość foteli będzie równa prawie 50 cm. Fotele będą się odchylać o maksymalnie 8 cali. Fotele zostały wyprodukowane przez firmę ZIM Flugsitz i zmodyfikowane przez JPA Design.


Na wyposażeniu znajdzie się również ponad 13-calowy dotykowy ekran IFE z dostępem do gniazdka i portów USB. 


W airbusach A380 na dolnym pokładzie dostępne będą 343 fotele w klasie ekonomicznej, ustawione w konfiguracji 3-4-3. Odległość między fotelami wyniesie 81 cm, zaś ich szerokość będzie równa 47 cm. Fotele będą się odchylać o maksymalnie 6 cali. Pasażerowie będą mieli również do dyspozycji 11-calowe dotykowe ekrany IFE z wbudowanym gniazdkiem i portem USB. Producentem i projektantem klasy ekonomicznej jest firma Recaro.


Nowe kabiny będą montowane przede wszystkim w zamówionych nowych A380. Docelowo wszystkie SuperJumbo we flocie przewoźnika będą posiadać nowy produkt pokładowy. Pierwszy samolot z nowym wyposażeniem zadebiutuje 18 grudnia br. na trasie z Singapuru do Sydney. Później nowych kabin można będzie się spodziewać najpewniej na trasie do Londynu-Heathrow. 

fot. Singapore Airlines


gość_43ad7 - Profil
gość_43ad7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie