System Alipay debiutuje na Heathrow

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
03 listopada 2017 08:40
System Alipay zadebiutował na londyńskim lotnisku Heathrow. Jedną w pierwszych placówek travel retail na lotnisku, która stosuje system jest operator Plaza Premium Lounges, który wprowadził możliwość płatności Alipay we wszystkich swoich poczekalniach na Heathrow.
Reklama

- Alipay jest znaną marką, która odniosła sukces we Wschodniej Azji. Jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć ten koncept do Europy oraz Wielkiej Brytanii, a szczególnie ważne jest dla nas to, że jesteśmy pierwszą marką, która wprowadza Alipay do portu lotniczego Heathrow poprzez nasze poczekalnie, raz jeszcze udowadniając, że Plaza Premium Group silnie stara się być o krok przed konkurencją, co w zamian przekłada się na lepszy poziom zadowolenia konsumentów - powiedział Amin Amin, szef brytyjskiego oddziału Plaza Premium Group.


Brytyjskim operatorem finansowym wdrażającym system Alipay jest firma Zapper. Alipay współpracuje z firmami Visa, Mastercard oraz American Express.

System Alipay operowany jest przez Ant Financial, część chińskiego giganta e-commerce Alibaba Group. System umożliwia dokonywanie płatności przy użyciu smartfonów, dzięki czemu użytkownicy nie muszą nosić przy sobie gotówki lub kart płatniczych. Jak informuje Alibaba Group, z Alipay korzysta już ponad 450 mln użytkowników.

Od początku tego roku, system Alipay staje się coraz bardziej dostępny w Europie, głównie w miejscach, gdzie konsumenci z Chin wydają swoje pieniądze. Systemem tym zapłacimy na lotnisku w Helsinkach, w Monachium, we Frankfurcie, w Paryżu oraz na pokładach samolotów Finnair. Niedawno rozpoczęcie współpracy z Alipay ogłosiła sieć Global Blue.

- Ciągle rozwijamy technologię by dostosować się do złożonych potrzeb naszych pasażerów. Jesteśmy zachwyceni, że Plaza Premium stała się pierwszą niezależną poczekalnią w Wielkiej Brytanii, która stosuje Alipay, dzięki czemu klienci ze Wschodniej Azji mogą cieszyć się bezproblemowym i poprawionym standardem podróżowania, zawsze gdy podróżują przez Heathrow - powiedział Stephen Glenfield, dyrektor ds. rozwiązań cyfrowych portu lotniczego Heathrow.


Jak pokazują przykłady z innych krajów w Europie, inauguracja systemu Alipay na lotniskach otwierała drogę do popularyzacji systemu także w punktach handlowych poza lotniskiem, napędzając wydatki turystów z Chin. Przykładem tego mechanizmu jest wprowadzenie usługi w Helsinkach. System zadebiutował pod koniec ubiegłego roku na lotnisku w Helsinkach, od tamtej pory stosowany jest przez coraz większą liczbę placówek handlowych w mieście oraz w kraju.

- To jest bardzo ważne. W szczególności młode osoby z Chin robią wszystko na swoich smartfonach; rezerwują wyjazdy i płacą za nie. W Chinach wszystko można kupić przy pomocy smartfonów, Chińczycy nie noszą przy sobie gotówki - powiedziała Tuulikki Becker, prezes Helsinki Marketing.

Słowa Becker potwierdzają fińscy handlowcy.

- Używamy Alipay od około siedmiu - ośmiu miesięcy i system ten jest bardzo popularny wśród klientów z Chin. Kiedy zauważają, że mogą go stosować, są miło zaskoczeni. Reakcje były bardzo pozytywne - mówi Ritva Jääskeläinen, która prowadzi sklep w centrum Helsinek.

fot. Heathrow AirportReklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama