×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bombardier sprzedał 31 CSeries w Europie


Bombardier poinformował o podpisaniu umowy na sprzedaż 31 odrzutowców z rodziny CSeries nieujawnionemu klientowi w Europie. Ta sama firma zagwarantowała sobie także 30 opcji. To pierwsza od półtorej roku sprzedaż CSeries.


Ostatnim kontraktem na kupno bombardierów CSeries była umowa podpisana w kwietniu 2016 r. przez Delta Air Lines. Od tego czasu kanadyjski producent nie mógł znaleźć kolejnych nabywców. 

Nowa transakcja może być efektem przejęcia programu CSeries przez Airbusa - co prawda rozmowy rozpoczęły się z pewnością wcześniej, to transakcja została sfinalizowana dopiero po zmianach właścicielskich w spółce produkującej te samoloty. Bombardier spodziewa się sfinalizowania tej umowy do końca roku - niewykluczone, że wtedy oficjalnie zostanie ogłoszone, kto jest kupującym.

Równocześnie Bombardier poinformował jednak, że nie zrealizuje celu dostaw CSeries na 2017 r. Pierwotnie spółka chciała dostarczyć klientom 30-35 maszyn tego typu. Do tej pory dostarczyła jednak jedynie 12, a w całym roku będzie to 20-22 sztuk. Większość tych samolotów trafi do airBaltic i Swissa, dwóch pierwszych odbiorców CSeries, choć przed końcem roku do grona użytkowników tych maszyn ma dołączyć też Korean Air.

Źródłem opóźnieniem są problemy z silnikami Pratt & Whitney PW1500G. Pierwsze wyprodukowane jednostki mają problem z trwałością, dlatego producent zdecydował się przeznaczyć wyprodukowane nowe silniki na zapas dla istniejących użytkowników CSeries zamiast montować je w nowych samolotach. Pratt & Whitney pokrywa gotówkowe koszty opóźnień w dostawach i zapewnia, że rozwiązał już problem z niską wytrzymałością silników. gość_75f1a - Profil
gość_75f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie