Recenzja: Business lounge w Kijowie-Boryspolu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 listopada 2017 16:30
Poczekalnia biznesowa na lotnisku w Kijowie-Boryspolu ma bardzo podstawową ofertę, prosty wystrój i nie jest zbyt wygodna. Oferta gastronomiczna jest skromna, choć obejmuje serwowane przez cały dzień
Reklama

W terminalu D kijowskiego lotniska Boryspol, z którego odlatują samoloty m.in. Ukraine International Airlines i linii unijnych, znajdują się dwa salony biznesowe dla pasażerów na trasach międzynarodowych. My testowaliśmy ten, do którego wstęp zapewniają karty m.in. Priority Pass, Lounge Club, Lounge Pass i Diners Club. Dla pasażerów podróżujących w klasie biznes lub z odpowiednim statusem w programach lojalnościowych poszczególnych linii przeznaczony jest drugi salon (z niego korzystają m.in. pasażerowie statusowi LOT-u), który jest jednak bliźniaczy wobec testowanego przez nas.


Obydwa salony znajdują się na czwartym piętrze terminala, nad głównym poziomem odlotów. Po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa i paszportową należy wejść schodami na wyższe piętro. Droga jest w miarę dobrze oznakowana, choć korytarz wiodący do business lounge na piętrze jest ciemny, ciasny i sprawia wrażenie przejścia technicznego, a nie drogi dla pasażerów biznesowych.


Przy wejściu do salonu odbywa się rejestracja gości. Teoretycznie naraz można przebywać w nim do trzech godzin, ale w praktyce czas pobytu nie jest w żaden sposób weryfikowany. Wejście można wykupić za 650 hrywien netto (ok. 90 zł).

Salon składa się z jednego dużego pomieszczenia wypoczynkowego. W trzech równych rzędach ustawione są tu kanapy i fotele w typowych dla Ukrainy, niebiesko-żółtych barwach przy niskich stolikach. W salonie nie ma żadnego zróżnicowania siedzisk ani ich układu - nie ma miejsc pojedynczych lub podwójnych. Wystrój salonu to pojedyncze rachityczne rośliny.


Siedziska nie są ani zbyt estetyczne, ani wygodne. Największym problemem są jednak bardzo niskie stoliki - nie da się na nich ani wygodnie pracować, ani jeść. Zarówno komputer, jak i talerzyk z jedzeniem trzeba trzymać na kolanach. Gniazdka sieciowe są jedynie w bocznych ścianach salonu, za kanapami, przez co dostęp do nich jest dość utrudniony nawet dla osób siedzących w pobliżu.


W nieco wydzielonej części salonu znajduje się bufet oraz niewielka część biurowa. Oferta gastronomiczna jest skromna. Przez cały dzień serwowany jest prosty zestaw przekąsek na zimno - kilka rodzajów przemysłowo wyrabianego pieczywa (w tym słodkiego), sery lokalne, wędliny oraz warzywa i sałaty. Potrawy są serwowane w plastikowych pojemnikach, co nie wygląda zbyt estetycznie.


Przez cały dzień w ofercie są też ciepłe dania - dwa rodzaj zupy oraz dwa lub trzy dania główne. Do nakładania potraw jest tylko jedna łyżka, co stanowi duży dyskomfort dla wegetarian i osób jedzących jedynie dania koszerne. Jednak pod względem wyboru ciepłych dań salon jest na akceptowalnym poziomie.


Dodatkowo do dyspozycji gości jest lodówka z coca-colą i wodą. Barman na życzenie przygotowuje kawę z ekspresu ciśnieniowego oraz serwuje alkohole - piwo, wino i proste koktajle.


W kąciku biurowym pasażerowie mają do dyspozycji dwa częściowo odgrodzone biurka, w tym jedno z drukarką i komputerem. To jedyne miejsce, gdzie da się w miarę wygodnie pracować.


Do dyspozycji pasażerów są też ukraińskie i międzynarodowe gazety (holenderskie i brytyjskie). W salonie działa szybka sieć Wi-Fi, do której hasło należy pobrać z recepcji.


Salon biznesowy w Kijowie-Boryspolu oferuje absolutne minimum - względną ciszę (choć z uwagi na ewidentne błędy architektów, gdy na dworze mocno wieje, w salonie słychać głośny huk), sporo przestrzeni i dobre Wi-Fi oraz pewne przekąski. Plusem są ciepłe dania, które są całkiem smaczne, choć podane niezbyt estetycznie. Dużym minusem są niewygodne stoliki, brak miejsc do pracy oraz wystrój salonu.

fot. Dominik Sipinski

Reporter Pasazer.com korzystał z karty Priority Pass
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama