×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Korean Air wciąż nie odbiera CSeries


Linia Korean Air po raz kolejny przesunęła odbiór pierwszego bombardiera CSeries. Powodem są wciąż nierozwiązane problemy z systemami utrzymania silników Pratt & Whitney PW1500G. Pierwsza dostawa ma jednak nastąpić w tym roku.


Korean Air, trzeci użytkownik CSeries na świecie (po airBaltic i Swissie) miał początkowo odebrać pierwszego odrzutowego bombardiera w wariancie CS300 w sierpniu. W tym roku do Korei miało trafić siedem maszyn z 10 zamówionych przez spółkę. Na razie nie wiadomo, ile CSeries ostatecznie przyleci w 2017 r. do klienta. Przedstawiciele Korean Air spodziewają się jednak, że uda się zrealizować pierwszą dostawę przed końcem roku. 

Walter Cho, prezes Korean Air, równocześnie zapowiedział, że 10 samolotów jednego typu to zbyt mało. Nie określił jednak, czy to oznacza, że koreańska spółka zamówi więcej CSeries. Cho pozytywnie ocenia jednak niedawne przejęcie programu przez Airbusa - według niego pozwoli to lepiej sprzedawać "bardzo dobry samolot", jakim jest bombardier CSeries.gość_75f1a - Profil
gość_75f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie