Korean Air wciąż nie odbiera CSeries

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
02 listopada 2017 12:40
1 komentarz
Linia Korean Air po raz kolejny przesunęła odbiór pierwszego bombardiera CSeries. Powodem są wciąż nierozwiązane problemy z systemami utrzymania silników Pratt & Whitney PW1500G. Pierwsza dostawa ma jednak nastąpić w tym roku.
Reklama

Korean Air, trzeci użytkownik CSeries na świecie (po airBaltic i Swissie) miał początkowo odebrać pierwszego odrzutowego bombardiera w wariancie CS300 w sierpniu. W tym roku do Korei miało trafić siedem maszyn z 10 zamówionych przez spółkę. Na razie nie wiadomo, ile CSeries ostatecznie przyleci w 2017 r. do klienta. Przedstawiciele Korean Air spodziewają się jednak, że uda się zrealizować pierwszą dostawę przed końcem roku.

Walter Cho, prezes Korean Air, równocześnie zapowiedział, że 10 samolotów jednego typu to zbyt mało. Nie określił jednak, czy to oznacza, że koreańska spółka zamówi więcej CSeries. Cho pozytywnie ocenia jednak niedawne przejęcie programu przez Airbusa - według niego pozwoli to lepiej sprzedawać "bardzo dobry samolot", jakim jest bombardier CSeries.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_fa084 2017-11-02 14:14   
gość_fa084 - Profil gość_fa084
Airbusa czy Boeinga?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama