×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


WOW Air najpopularniejszą linią Islandczyków


Linie lotnicze WOW Air zostały najczęściej wybieranym przewoźnikiem przez Islandczyków, wyprzedzając dotychczasowego lidera, linie Icelandair.
- W naszym wyobrażeniu jest to znaczący krok milowy, gdyż niewiele osób oczekiwało, że osiągniemy ten cel - powiedział Skúli Mogensen, prezes i założyciel WOW air. 

Na podstawie danych z raportu dla inwestorów sporządzonego przez linie Icelandair, statystyk WOW Air oraz danych Rady Turystyki Islandii wynika, że linie WOW air w III kwartale roku miały 38 proc. udziału w rynku Islandczyków podróżujących z oraz do portu lotniczego Keflavik. Udziały linii lotniczych Icelandair wyniosły 34 proc. a pozostałych przewoźników 28 proc. 

W analogicznym okresie rok temu, podróże na pokładach samolotów WOW air wybierało 36 proc. Islandczyków, na pokładach Icelandair 37 proc. Islandczyków, a na pokładach samolotów innych przewoźników 27 proc. posiadaczy paszportu Islandii. 

- Powodem, dla którego Islandczycy pozytywnie odpowiedzieli na nasz produkt i usługi jest to, że naprawdę obniżyliśmy ceny przelotów. Oczywiste jest, że w Islandii istniał rynek dla przewoźników niskokosztowych, podobnie jak wszędzie indziej na świecie - wyjaśnia Morgensen w rozmowie z “Iceland Monitor”. 

Jak dodaje Morgensen, gdy kierowane przez niego linie lotnicze rozpoczynały działalność, pojawiało się pod ich adresem wiele głosów krytycznych. 

- Ton dyskusji zmienił się dopiero ostatnimi czasy i wydaje mi się, że te dane mówią same za siebie - mówi Morgensen i zapewnia, że wierzy w to że dystans Icelandair do WOW Air będzie się pogłębiał.

fot. Airbusgość_43ad7 - Profil
gość_43ad7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie