WOW Air najpopularniejszą linią Islandczyków

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
2 listopada 2017 12:00

Linie lotnicze WOW Air zostały najczęściej wybieranym przewoźnikiem przez Islandczyków, wyprzedzając dotychczasowego lidera, linie Icelandair.

Reklama

- W naszym wyobrażeniu jest to znaczący krok milowy, gdyż niewiele osób oczekiwało, że osiągniemy ten cel - powiedział Skúli Mogensen, prezes i założyciel WOW air.

Na podstawie danych z raportu dla inwestorów sporządzonego przez linie Icelandair, statystyk WOW Air oraz danych Rady Turystyki Islandii wynika, że linie WOW air w III kwartale roku miały 38 proc. udziału w rynku Islandczyków podróżujących z oraz do portu lotniczego Keflavik. Udziały linii lotniczych Icelandair wyniosły 34 proc. a pozostałych przewoźników 28 proc.

W analogicznym okresie rok temu, podróże na pokładach samolotów WOW air wybierało 36 proc. Islandczyków, na pokładach Icelandair 37 proc. Islandczyków, a na pokładach samolotów innych przewoźników 27 proc. posiadaczy paszportu Islandii.

- Powodem, dla którego Islandczycy pozytywnie odpowiedzieli na nasz produkt i usługi jest to, że naprawdę obniżyliśmy ceny przelotów. Oczywiste jest, że w Islandii istniał rynek dla przewoźników niskokosztowych, podobnie jak wszędzie indziej na świecie - wyjaśnia Morgensen w rozmowie z “Iceland Monitor”.

Jak dodaje Morgensen, gdy kierowane przez niego linie lotnicze rozpoczynały działalność, pojawiało się pod ich adresem wiele głosów krytycznych.

- Ton dyskusji zmienił się dopiero ostatnimi czasy i wydaje mi się, że te dane mówią same za siebie - mówi Morgensen i zapewnia, że wierzy w to że dystans Icelandair do WOW Air będzie się pogłębiał.

fot. Airbus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy