Aegean: 18 nowych tras w 2018 r.

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
02 listopada 2017 07:00
1 komentarz
Greckie linie Aegean Airlines uruchomią w przyszłym roku 18 nowych tras, dodadzą 11 nowych kierunków i zapewnią 700 tys. dodatkowych miejsc na pokładach samolotów.
Reklama

Najbardziej zyskają Ateny, z których uruchomione zostaną połączenia do: Bolonii, Lamezii Terme, Palermo, Turynu, Malagi, Zagrzebia, Zadaru, Bazylei, Wilna, Klużu oraz Skopje. Oprócz tego linia wzmocni ofertę lotnisk regionalnych uruchamiając połączenia do Moskwy z Korfu, Tel Awiwu z Santorynu i Mykonos, Bejrutu z Rodos, Heraklionu i Mykonos oraz Lyonu z Rodos.

Nadrzędnym celem greckiej linii jest dalsze umacnianie swojej pozycji w Europie oraz zwiększenie liczby tras o charakterze turystycznym. W sumie, w przyszłym roku Aegean zapewni 16,6 mln miejsc (wzrost o ponad 4 proc.) i zaoferuje pasażerom dostęp do 153 kierunków w 44 krajach Europy, Afryki i Azji.

Grecka linia ponadto podkreśliła, że w dalszym ciągu będzie stawiać na rozbudowę hubu w Atenach. Według danych podawanych przez przewoźnika, w sumie spod Akropolu będzie można polecieć do 81 różnych miast w ramach siatki międzynarodowej. Ponadto Aegean przebudowuje poczekalnię biznesową na głównym lotnisku kraju i inwestuje w drugi salonik, tym razem z myślą o pasażerach strefy non-Schengen.


- Nadchodzący rok przyniesie zwiększenie naszej obecności na arenie międzynarodowej. Do naszej siatki trafi 18 nowych tras międzynarodowych, w tym 11 z Aten i siedem z pozostałych lotnisk. To pierwszy raz, gdy tak wiele naszych ośrodków turystycznych będzie miało bezpośrednie połączenie z Atenami, dzięki czemu pasażerowie będą mogli wybrać się na weekend na jedną z naszych pięknych wysp. Jednocześnie nadal konsekwentnie i systematycznie wspieramy promocję naszego kraju, naszych produktów i lokalnych producentów, w celu rozwoju turystyki i wspierania miejscowej społeczności - powiedział Eftichios Vassilakis, w-ce prezes Aegean Airlines.

Na nowe połączenia nie ma jeszcze biletów w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Wiadomo natomiast, że tylko trzy nowe połączenia będą całoroczne (trasy z Aten do Bazylei, Skopje i Zagrzebia).
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_34ee0 2017-11-06 19:19   
gość_34ee0 - Profil gość_34ee0
Poczekalnia w ATH jest mega słaba...
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama