×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Grecji może ruszyć sieć połączeń wodnosamolotów


Prywatna grecka firma Greek Seadromes chce od wiosny 2018 r. uruchomić sieć połączeń krajowych z wykorzystaniem wodnosamolotów. To może oznaczyć znaczny spadek cen połączeń między wyspami greckimi.


Jak donosi magazyn "Monocle", docelowo Greek Seadromes chce latać na nawet 100 wodnych lądowisk na wyspach greckich oraz na lądzie stałym. Jeśli plan się powiedzie, będzie oznaczało to spore zmiany w ruchu krajowym. 

Grecja należy do jednego z najbardziej wyspiarskich państw świata, jednak większość wysp nie ma z sobą bezpośrednich połączeń. Na te, które mają lotniska, należy najczęściej lecieć przez Ateny lub Kretę, a łączące je promy są drogie. Greek Seadromes zapowiada, że jego połączenia będą tańsze niż obecnie dostępna oferta. Pierwsze połączenia testowe ruszyły już między Korfu a Paxi i innymi niewielkimi wyspami jońskimi, czyli u zachodniego wybrzeża Grecji. 

Transport wodnosamolotami to typowy sposób przemieszczania się w podobnie wyspiarskich krajach, takich jak choćby Malediwy czy państwa Oceanii. Jednak w Grecji, głównie z powodu skomplikowanej biurokracji, od kilkunastu lat nie udaje się rozruszać tego typu transportu. 

Wodnosamoloty to normalne, najczęściej kilku- lub kilkunastomiejscowe samoloty wyposażone w specjalne płozy umożliwiające lądowanie na wodzie. Konstrukcja samej kabiny oraz silników niczym zwykle nie różni się od tych samych samolotów na kołach. 

Lot wodnosamolotem testowaliśmy w Oblatywaczu amerykańskiej linii Kenmore Airgość_c0e23 - Profil
gość_c0e23
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie