×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air skończył z płatnym dużym bagażem podręcznym


Od wczoraj (29.10) pasażerowie Wizz Aira mogą wziąć na pokład duży bagaż podręczny w cenie biletu. Jednak aby mieć gwarancję, że torba nie trafi do luku bagażowego, trzeba podróżować z małym bagażem lub wykupić priorytet boardingu.


Po zmianach pasażerowie są uprawnieni do zabrania jednego bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x23 cm i wadze maksymalnej 10 kg. Ten rodzaj bagażu jest zawarty w cenie biletu. Pasażerowie będą także mogli wnieść na pokład towary zakupione w strefie bezcłowej lotniska po kontroli bezpieczeństwa.

Pasażerowie, którzy wykupią usługę WIZZ Priority, mogą dodatkowo wnieść na pokład mały bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40x30x18 cm, czyli niemal taki sam, jaki był do tej pory limit darmowego bagażu podręcznego. Bagaż ten musi zmieścić się pod siedzeniem. Wykupienie usług WIZZ Priority gwarantuje również, że duży bagaż podręczny będzie można wnieść z sobą na pokład. W przypadku pasażerów, którzy nie wykupią tej usługi, duży bagaż może zostać darmowo nadany do luku bagażowego w sytuacji, gdy na pokładzie zabraknie miejsca. 


Gwarancję zabrania bagażu podręcznego na pokład będą mieli pasażerowie z biletami w taryfach Wizz Go, Wizz Plus i Wizz Privilege Pass, czyli tymi, które obejmują w cenie przewóz bagażu rejestrowanego.

Nowy darmowy bagaż jest mniejszy o niemal 20 proc. od tego, który dotąd pasażerowie mogli wziąć na pokład po wykupienie przewozu tzw. dużego bagażu - ten mógł mierzyć 56 x 45 x 25 cm i nie był ograniczony wagowo. Nowy darmowy bagaż podręczny Wizz Aira jest nieznacznie (o 3 cm na najkrótszym z boków) większy niż ten, na którego przewóz za darmo zezwala Ryanair. Przekracza też minimalne zalecenia IATA dotyczące wymiarów bagażu podręcznego.

gość_16b9e - Profil
gość_16b9e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie