SWISS zainaugurował loty z Wrocławia

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
30 października 2017 14:22
16 komentarzy
Nowe połączenie lotnicze wprowadził, debiutujący na wrocławskim lotnisku SWISS. Pasażerowie polecą z Wrocławia do Zurychu, centrum szwajcarskiego biznesu, trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki.
Reklama

Na wrocławskim lotnisku w poniedziałek około godziny 9.00 zainaugurowano bezpośrednie połączenie z Wrocławia do Zurychu. - To trasa, o którą zabiegaliśmy od lat - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - We Wrocławiu swoje siedziby ma wiele szwajcarskich firm, między innymi Credit Suisse czy UBS. Dlatego ich przedstawiciele i klienci bardzo ucieszą się z nowych lotów. Poza tym Zurych jest ważnym połączeniem także ze względu na możliwość wygodnej przesiadki na trasie do Ameryki Północnej czy Azji, między innymi Bostonu, Delhi czy Dubaju – dodaje.

Uruchomienie bezpośrednich lotów do Zurychu to również dobra wiadomość dla Szwajcarii, co podkreśla Andrej Motyl, Ambasador tego kraju w Polsce. - Nie jesteśmy jedynie świadkami kolejnego lotu linii SWISS i ich Bombardiera do Polski, ale związania dwóch miast Szwajcarii i Polski nową, mocną więzią – więzią, która jest w stanie połączyć setki instytucji i tysiące osób. Te instytucje i osoby będą od tej pory na siebie oddziaływały częściej i bardziej różnorodnie niż kiedykolwiek wcześniej – mówi Andrej Motyl, ambasador Szwajcarii w Polsce.


Inaugurując loty do Zurychu, wrocławskie lotnisko rozpoczęło współpracę z nowym przewoźnikiem – liniami SWISS. Szwajcarskie linie lotnicze są obecne na rynku od 2002 roku, zaś od 2005 są dobrze prosperującą częścią grupy Lufthansa. Głównym węzłem SWISS jest lotnisko w Zurychu.


- Wrocław i region rozwijają się bardzo dynamicznie, a bezpośrednie połączenie z Zurychem, oferowane trzy razy w tygodniu przez SWISS, odpowiada na potrzeby rynku oraz działającego tu prężnie biznesu. Do tego atrakcyjność turystyczna zarówno Zurychu, jak i Wrocławia otwierają zupełnie nowe możliwości dla podróżnych - mówi Frank Wagner, przedstawiciel Grupy Lufthansa, General Manager Sales Poland. Na trasie Wrocław-Zurych przewoźnik latać będzie Bombardierem CS100. Maszyna ma komfortową konfigurację foteli, większe toalety, szersze siedzenia i więcej miejsca na bagaż w kabinie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8bd42 2017-11-03 21:18   
gość_8bd42 - Profil gość_8bd42
A skąd ta data 2021 czym poparta?
gość_48a34 2017-11-03 08:39   
gość_48a34 - Profil gość_48a34
KLM w ewentualnych następnych lotniskach w Polsce nie wcześnie niż w 2021 roku. A wtedy to może być POZ
gość_251b0 2017-11-02 21:17   
gość_251b0 - Profil gość_251b0
A jeśli chodzi o KLM to obstawiam, że następny będzie Wrocław albo Poznań.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama