×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOTAMS będzie serwisował boeingi 737 MAX


LOT Aircraft Maintenance Services, państwowa firma zajmująca się obsługą techniczną samolotów, ma już certyfikat umożliwiający serwis najnowszych boeingów 737 MAX. Pierwsza taka maszyna w barwach LOT-u przyleci do Warszawy w grudniu.


LOTAMS stanie się tym samym jedną z pierwszych na świecie baz technicznych serwisujących  i wykonujących obsługę liniową boeingów 737 MAX. Spółka jest już w pełni gotowa do obsługi samolotu, czego potwierdzeniem jest pozyskanie 25 września 2017 r. certyfikacji z Urzędu Lotnictwa Cywilnego zgodnej z prawem lotniczym ustanawianym przez European Aviation Safety Agency (EASA). 

LOTAMS ma 25-letnie doświadczenie w obsłudze samolotów z rodziny boeing 737. W tym czasie wykonano ponad 250 ciężkich przeglądów samolotów floty LOT oraz kilkudziesięciu samolotów z całego świata. Poza przeglądami bazowymi i liniowymi boeingów 737, LOTAMS wykonywał także modyfikacje wnętrza kabiny pasażerskiej oraz części wyposażenia awionicznego (retrofit) przy przeglądzie D. Retrofit wykonuje się, aby podnieść standard dla wygody pasażerów. W 2016 i 2017 r. spółka wykonała przeglądy D i retrofity trzech boeingów 737-400 LOT-u.

- Nasze doświadczenie w obsłudze B737 stanowi o naszej przewadze na rynku MRO (maintenance, repair & overhaul). Przez lata szkoliliśmy naszą kadrę i konsekwentnie zwiększaliśmy zakres kompetencji, aby wykonywać obsługę techniczną na najwyższym poziomie. Uzyskana certyfikacja pozwoli nam na pozyskanie klientów z całego świata - mówi Mirosław Galus, prezes LOTAMS.

Rozwój LOTAMS w zakresie obsługi technicznej samolotów jest związany nie tylko z tym typem samolotów, lecz także z innymi boeingami, które LOTAMS serwisuje od ponad 30 lat. Poza B737 spółka utrzymywała także B767, a obecnie Dreamlinery, czyli B787. To właśnie LOTAMS wykonał pierwszy w Europie przegląd ciężki C1 dla Boeinga 787. Średnia liczba przeglądów bazowych wszystkich typów samolotów obsługiwanych przez LOTAMS (nie tylko boeingów) to rocznie kilkadziesiąt, a liniowych - kilkadziesiąt tysięcy.

- Uzyskanie tego certyfikatu daje nam wiele nowych możliwości. Większość linii lotniczych poszerza swoje floty o ten właśnie typ samolotu, boeinga 737 MAX, aby stale podążać za rozwijającym się rynkiem i dopasować do potrzeb podróżujących. Nadanie uprawnień to potwierdzenie wysokiej jakości usług, skuteczności i odpowiedzialności. Boeing 737 to dziś jeden z najbardziej pożądanych na świecie samolotów wąskokadłubowych - komentuje Rafał Momot, członek zarządu LOTAMS.

LOTAMS serwisuje obecnie całą flotę LOT-u z wyjątkiem bombardierów Q400, których obsługą zajmuje się firma LS Technics. Na początku LOT-owskie Dreamlinery serwisowała brytyjska firma Monarch. gość_d2f86 - Profil
gość_d2f86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie