LOTAMS będzie serwisował boeingi 737 MAX

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
30 października 2017 08:00
1 komentarz
LOT Aircraft Maintenance Services, państwowa firma zajmująca się obsługą techniczną samolotów, ma już certyfikat umożliwiający serwis najnowszych boeingów 737 MAX. Pierwsza taka maszyna w barwach LOT-u przyleci do Warszawy w grudniu.
Reklama

LOTAMS stanie się tym samym jedną z pierwszych na świecie baz technicznych serwisujących i wykonujących obsługę liniową boeingów 737 MAX. Spółka jest już w pełni gotowa do obsługi samolotu, czego potwierdzeniem jest pozyskanie 25 września 2017 r. certyfikacji z Urzędu Lotnictwa Cywilnego zgodnej z prawem lotniczym ustanawianym przez European Aviation Safety Agency (EASA).

LOTAMS ma 25-letnie doświadczenie w obsłudze samolotów z rodziny boeing 737. W tym czasie wykonano ponad 250 ciężkich przeglądów samolotów floty LOT oraz kilkudziesięciu samolotów z całego świata. Poza przeglądami bazowymi i liniowymi boeingów 737, LOTAMS wykonywał także modyfikacje wnętrza kabiny pasażerskiej oraz części wyposażenia awionicznego (retrofit) przy przeglądzie D. Retrofit wykonuje się, aby podnieść standard dla wygody pasażerów. W 2016 i 2017 r. spółka wykonała przeglądy D i retrofity trzech boeingów 737-400 LOT-u.

- Nasze doświadczenie w obsłudze B737 stanowi o naszej przewadze na rynku MRO (maintenance, repair & overhaul). Przez lata szkoliliśmy naszą kadrę i konsekwentnie zwiększaliśmy zakres kompetencji, aby wykonywać obsługę techniczną na najwyższym poziomie. Uzyskana certyfikacja pozwoli nam na pozyskanie klientów z całego świata - mówi Mirosław Galus, prezes LOTAMS.

Rozwój LOTAMS w zakresie obsługi technicznej samolotów jest związany nie tylko z tym typem samolotów, lecz także z innymi boeingami, które LOTAMS serwisuje od ponad 30 lat. Poza B737 spółka utrzymywała także B767, a obecnie Dreamlinery, czyli B787. To właśnie LOTAMS wykonał pierwszy w Europie przegląd ciężki C1 dla Boeinga 787. Średnia liczba przeglądów bazowych wszystkich typów samolotów obsługiwanych przez LOTAMS (nie tylko boeingów) to rocznie kilkadziesiąt, a liniowych - kilkadziesiąt tysięcy.

- Uzyskanie tego certyfikatu daje nam wiele nowych możliwości. Większość linii lotniczych poszerza swoje floty o ten właśnie typ samolotu, boeinga 737 MAX, aby stale podążać za rozwijającym się rynkiem i dopasować do potrzeb podróżujących. Nadanie uprawnień to potwierdzenie wysokiej jakości usług, skuteczności i odpowiedzialności. Boeing 737 to dziś jeden z najbardziej pożądanych na świecie samolotów wąskokadłubowych - komentuje Rafał Momot, członek zarządu LOTAMS.

LOTAMS serwisuje obecnie całą flotę LOT-u z wyjątkiem bombardierów Q400, których obsługą zajmuje się firma LS Technics. Na początku LOT-owskie Dreamlinery serwisowała brytyjska firma Monarch.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_74c72 2017-10-30 18:07   
gość_74c72 - Profil gość_74c72
1. LOT AMS nie jest już firmą państwową.
2. Monarch dalej serwisuje LOTowskie 787, ale robi liniówke, LOT AMS - obsługę bazową.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama